środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Już w sobotę Mistrzostwa Polski w jeździe na hulajnodze w Żorach

16.07.2021 01:08 | 0 komentarzy | ska

W najbliższą sobotę 17 lipca na terenie skateparku w Parku Cegielnia odbędą się eliminacje Mistrzostw Polski w jeździe na hulajnodze. Ta egzotyczna dyscyplina dopiero raczkuje w naszym kraju, choć amatorów hulajnogi od kilku lat nie brakuje. 

Już w sobotę Mistrzostwa Polski w jeździe na hulajnodze w Żorach
Zawody na pewno będą widowiskowe dla publiczności. fot. arch. MOSiR Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w sobotę Mistrzostwa Polski w jeździe na hulajnodze w Żorach

17 lipca na Skateparku przy ul. Folwareckiej będziemy mogli zobaczyć najlepszych zawodników w Polsce. Impreza organizowana jest przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz Polish Scoot Commission, a partnerem imprezy został Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha.

Zawody odbędą się w trzech kategoriach wiekowych. Eliminacje składać się będą z dwóch etapów. Etap pierwszy w formie „Jam Session” polegał będzie na przejazdach grupowych zawodników w określonym przedziale czasowym, w ramach którego zawodnicy wykonywać będą ewolucje celem uzyskania jak największej liczby punktów. W etapie drugim zaprezentują się najlepsi zawodnicy w formie dwóch indywidualnych przejazdów. Punktowany będzie ten z większą ilością zdobytych punktów. Komisja sędziowska będzie oceniać stopień trudności tricków, ich różnorodność, płynność i styl.

Pula nagród wynosi 3000 zł. Przewidziane są nagrody dla najlepszych żorzan w każdej kategorii.

Uwaga! W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający aktualną licencję  zawodniczą PZSW, będzie można ją nabyć w dniu imprezy w biurze zawodów.

Dla kibiców stworzona zostanie specjalna strefa kibica z konkursami dla publiczności.