środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Widowiskowe akrobacje na Mistrzostwach Polski w jeździe na hulajnodze [ZDJĘCIA]

18.07.2021 09:47 | 0 komentarzy | ska

Na terenie skateparku w Parku Cegielnia w Żorach odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski w jeździe na hulajnodze. Zawodnicy wzięli udział w popisach organizowanych przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz Polish Scoot Commission, a partnerem imprezy został Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Widowiskowe akrobacje na Mistrzostwach Polski w jeździe na hulajnodze [ZDJĘCIA]
Eliminacje Mistrzostw Polski w jeździe na hulajnodze odbyły się 17 lipca w Parku Cegielnia. fot. Ewa Bielecka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Widowiskowe ewolucje na Mistrzostwach Polski w jeździe na hulajnodze [ZDJĘCIA]

Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Eliminacje składały się z dwóch etapów. Etap pierwszy w formie „Jam Session” polegał na przejazdach grupowych zawodników w określonym przedziale czasowym, w ramach którego zawodnicy wykonywali ewolucje celem uzyskania jak największej liczby punktów. W etapie drugim zaprezentowali się najlepsi zawodnicy w formie dwóch indywidualnych przejazdów. Punktowany był ten z większą liczbą zdobytych punktów. Komisja sędziowska oceniała stopień trudności tricków, ich różnorodność, płynność i styl.

Opatrywali zawodników

Pola nagród tych zawodów dzięki wsparciu sponsorów wyniosła aż 3 tys. zł. Warto dodać, że zabezpieczenie medyczne imprezy zorganizowało Stowarzyszenie Ratownicze "Iskra". Ratownicy musieli zadbać m.in. o opatrywanie zawodników, po nieudanych ewolucjach.