Piątek, 1 grudnia 2023

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Młodzi piłkarze z Raciborza, Kornowaca i Tworkowa grają o zwycięstwo w Powiatowym EURO [ZDJĘCIA]

19.07.2021 11:22 | 0 komentarzy | żet

19 lipca rozpoczął się wakacyjny turniej piłki nożnej dla dzieci. Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Raciborski we współpracy z bibliotekami w Raciborzu i gminach powiatu.

Młodzi piłkarze z Raciborza, Kornowaca i Tworkowa grają o zwycięstwo w Powiatowym EURO [ZDJĘCIA]
Mecze są rozgrywane na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta Swoboda odgwizdał początek turnieju

Sześć drużyn przystąpiło do rywalizacji w ramach "Powiatowego EURO". Zawodnicy mają od 8 do 10 lat. Rozgrywki prowadzone są w systemie każdy z każdym. Finał odbędzie się w środę 21 lipca.

- To jedna z wielu imprez, jakie organizujemy w powiecie. Na "Wakacje w powiecie" przeznaczyliśmy ponad 100 tysięcy złotych - mówi starosta Grzegorz Swoboda, który otworzył turniej razem z dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu Małgorzatą Szczygielską.

- W przeszłości z młodzieżą bardzo chętnie grałem w piłkę nożną, choć nie ukrywam, że siatkówka jest bliższa memu sercu - mówi Nowinom starosta Grzegorz Swoboda.

Wakacje w powiecie

Za organizację "Powiatowego EURO" odpowiada Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz biblioteki gminne. Pieniądze na organizację turnieju pochodzą z budżetu powiatu raciborskiego. Wydarzenie wpisuje się w cykl imprez "Wakacje w powiecie". Obok MiPBP w Raciborzu, organizują je: Młodzieżowy Dom Kultury, Powiatowe Centrum Sportu (tzw. "Sokół") oraz Zamek Piastowski w Raciborzu. Szczegóły w załącznikach:

Biblioteka - Wakacje w powiecie (program) Zamek - Wakacje w Powiecie - LIPIEC 2021 (program) Zamek - Wakacje w Powiecie - SIERPIEŃ 2021 (program) PCS - Wakacje w powiecie (program)

Trzy cykle wakacyjnych imprez

Dodajmy, że w te wakacje MiPBP w Raciborzu zaangażowała się w organizację trzech przedsięwzięć kierowanych do dzieci: Lata w mieście (Kosmiczne lato z biblioteką - więcej informacji TUTAJ), Lata z biblioteką dla niepełnosprawnych (więcej informacji TUTAJ) oraz Wakacji w powiecie.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.