Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Turniej Zawada Cup z drużynami rocznika 2012 rozegrany w Wodzisławiu-Zawadzie. Wygrali gospodarze [ZDJĘCIA]

28.08.2021 22:48 | 0 komentarzy | ska

W sobotę 28 sierpnia na boisku sportowym w wodzisławskiej dzielnicy Zawada sześć drużyn młodzieżowych z rocznika 2012 brało udział w pierwszym dniu Turnieju Zawada Cup z okazji 75-lecia działalności LKS Naprzód 46 Zawada. ZOBACZ ZDJĘCIA! 

Turniej Zawada Cup z drużynami rocznika 2012 rozegrany w Wodzisławiu-Zawadzie. Wygrali gospodarze [ZDJĘCIA]
Sześć drużyn z Wodzisławia, Radlina, Lubomi, Świerklan i Jastrzębia-Zdroju wzięło udział w turnieju na boisku LKS Naprzód 46 Zawada. fot. Szymon Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej Zawada Cup z drużynami rocznika 2012 rozegrany w Wodzisławiu-Zawadzie. Wygrali gospodarze [ZDJĘCIA]

W zmaganiach udział wzięli młodzi piłkarze z KS 25 Kokoszyce, Górnika Radlin, MKS Gmina Lubomia, Fortecy Świerklany, Champions Jastrzębie oraz gospodarze z LKS Naprzód 46 Zawada. Po rozegraniu serii meczy młodzieżowcy z Zawady rozgromili w meczu finałowym piłkarzy Górnika Radlin w niebieskich koszulkach. Tym samym gospodarze zajęli pierwsze miejsce w zmaganiach. - Dziękujemy wszystkim zespołom za obecność, rodzicom za świetny doping, a zawodnikom za zaangażowanie i dobrą piłkę w każdym meczu - podkreślają organizatorzy z zawadzkiego LKS-u. 

Klasyfikacja turnieju rocznika 2012:

1. LKS Naprzód 46 Zawada (15 pkt.)

2. Górnik Radlin (12 pkt.)

3. Forteca Świerklany (6 pkt.)

4. MKS Gmina Lubomia (6 pkt.)

5. Champions Jastrzębie (6 pkt.)

6. KS 25 Kokoszyce (0 pkt.)

Najlepszym zawodnikiem turnieju obwołano Juliana Klimka z Lubomi. Tytuł najlepszego bramkarza zyskał Adam Stodulski z Górnika Radlin. Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Elsner z Zawady. 

Wszyscy byli zwycięzcami

Medale i puchary dla drużyn wręczyli działacze LKS Naprzód 46 Zawada, senator Ewa Gawęda, członek zarządu powiatu wodzisławskiego Jan Zemło oraz dyrektor biura senatorskiego Dominika Porwoł. Senator Ewa Gawęda podziękowała zawodnikom za sportową rywalizację i wyjątkowe emocje, a zwycięskiej drużynie gospodarzy życzyła także kolejnych sukcesów w ich wielkiej piłkarskiej pasji. Każdy z młodych piłkarzy uczestniczących w turnieju otrzymał pamiątkowy medal.