środa, 29 listopada 2023

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Patryk Grzegorzewicz wicemistrz świata U20 gościł na sesji w powiecie. Dostał czek na 4500 zł

31.08.2021 16:36 | 1 komentarz | ma.w

Srebrny medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Świata U20 w Nairobi i olimpijczyk z Tokio przyjął zaproszenie włodarza powiatu i na sierpniowej sesji odebrał nagrodę pieniężną oraz prezent z produktami z ziemi raciborskiej. Miała się pojawić także multimedalistka Justyna Święty-Ersetic, ale musiała udać się na inną uroczystość związaną z jej sukcesami w Tokio.

Patryk Grzegorzewicz wicemistrz świata U20 gościł na sesji w powiecie. Dostał czek na 4500 zł
Patryk Grzegorzewicz w towarzystwie szefa rady powiatu Adama Wajdy oraz starościny Ewy Lewandowskiej i starosty Grzegorza Swobody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Podziękowania dla absolwenta ZSOMS w Raciborzu i zawodnika MKS SMS Victoria Racibórz odbyły się jeszcze przed realizacją porządku obrad rady powiatu. Zaczęło się od wspólnego oglądania zapisu wideo z biegu polskiej sztafety w Nairobi. Później krótkie wystąpienia zaprezentowali starosta Grzegorz Swoboda i członkini zarządu Ewa Lewandowska. Starościna podkreśliła, że poznała P. Grzegorzewicza jeszcze jako ucznia szkoły sportowej.

Radni ustawili się z wicemistrzem do wspólnego zdjęcia, a Grzegorzewicz na koniec podpisał koszulkę, która zawiśnie w Powiatowym Centrum Sportu. Sportowiec podziękował, przypomniał, jak wiele zawdzięcza trenerowi Piotrowi Morce i obiecał, że będzie się starał częściej przychodzić w odwiedziny do władz z informacją o swoich nowych sukcesach. Wyznał, że mierzy w Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Do Tokio pojechał i był w kadrze, ale nie wystąpił ani razu na bieżni.

Nie było w środę w starostwie zapowiadanej wcześniej Justyny Święty-Ersetic, ale wcześniej spotkał się z nią zarząd Powiatu. Starosta Swoboda wyjawił, że samorząd planuje współpracę ze sportsmenką w zakresie promocji Powiatu.

Patryk Grzegorzewicz i radni Powiatu Raciborskiego