Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Lisy za silne dla jastrzębian [ZDJĘCIA]

03.09.2021 22:29 | 0 komentarzy | PF

JKH GKS Jastrzębie przegrał z włoskim HC Bolzano w pierwszym meczu Hokejowej Ligi Mistrzów na Jastorze. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Jednak na swoim koncie może zapisać pierwszy punkt.

Zdobycie tytułu Mistrza Polski otworzyło zawodnikom z Jastrzębia drogę do Ligi Mistrzów. To niewątpliwie historyczny moment dla klubu, gdyż do tej pory do elitarnych rozgrywek awansowały tylko Comarch Cracovia oraz GKS Tychy.

Pierwszy mecz podopieczni Roberta Kalabera rozegrali w piątek, 3 września, z HC Bolzano. Popularne "lisy" to dziewiętnastokrotni mistrzowie Włoch, jednak do CHL awansowali za sprawą srebrnego medalu austriackiej międzynarodowej ligi ICEHL.

Wynik pierwszego spotkania w CHL otworzył Daniel Catenacci po podaniu Angelo Miceli. Po niespełna sześciu minutach Vitālijs Pavlovs podał do Artūrsa Ševčenki, a ten celnym strzałem pokonał Justina Fazio. Jastrzębianie wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej tercji. Maciej Urbanowicz zagrał do Mateusza Bryka, a ten celnym strzałem pokonał włoskiego bramkarza. Niestety w ostatniej minucie drugiej tercji podopieczni Douga Lasona doprowadzili do remisu. Trzecia tercja oraz dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii rzutów karnych lepsi okazali się Włosi.

W drugim dzisiejszym meczu grupy H, w której występuje JKH GKS Jastrzębie, austriacki Red Bull Salzburg pewnie pokonał na wyjeździe mistrza Norwegii Frisk Asker 6:2. JKH z 1 punktem po pierwszej kolejce jest obecnie na 3. miejscu.

To nie koniec emocji na Jastorze. Kolejny mecz Hokejowej Ligi Mistrzów w najbliższą niedzielę, 5 września. JKH GKS podejmie Red Bull Salzburg. Początek o godz. 17.30.

JKH GKS Jastrzębie - HC Bolzano 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

0:1 Catenacci - Miceli 10:27

1:1 A. Ševčenko - Pavlovs - Urbanowicz 16:23

2:1 Bryk - Urbanowicz - Kostek 32:43

2:2 Catenacci - Frank 39:02

2:3 Findlay (rzut karny)

Widzów: 952.

JKH: Nechvátal - Górny, Bryk, Kasperlík, Rác, Baszyrow - Kostek, Ē. Ševčenko, Urbanowicz, Pavlovs, A. Ševčenko - Jass, Horzelski, Kalns, Mlynarovič, Razgals - Gimiński, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Trener: Róbert Kaláber.

HCB: Fazio - Maione, Lowe, Frank, Findlay, Gazley - DeHaas, Plastino, Miceli, Catenacci, Halmo - Trivellato, Di Perna, Mizzi, Bernard, Frigo - Glück, Pitschieler, Alberga, Insam.