środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Kolejny remis w przedsezonowym sparingu Jastrzębskiego Węgla

06.09.2021 14:23 | 0 komentarzy | dud

W rozegranym w piątek (03.09) meczu kontrolnym Jastrzębski Węgiel zremisował z Cuprum Lubin 2:2.

Kolejny remis w przedsezonowym sparingu Jastrzębskiego Węgla
Fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół przystąpił do piątkowego sparingu osłabiony brakiem Rafała Szymury. Przyjmujący podczas pierwszego z meczów kontrolnych rozgrywanych w tym okresie przygotowawczym, z BBTS Bielsko-Biała, doznał kontuzji.

Jakiego rodzaju jest to uraz? – Naderwanie drugiego stopnia mięśnia piszczelowego tylnego. Czeka mnie dwa do trzech tygodni przerwy w grze – informuje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

W tej sytuacji w wyjściowym składzie drużynyparę przyjmujących tworzyli: Stanisław Wawrzyńczyk oraz Wojciech Szwed.

W szeregach gości zabrakło zaś wypożyczonego z Jastrzębskiego Węgla do Cuprum Lubin Michała Gierżota, który przygotowuje się wraz reprezentacją Polski U-21 do Mistrzostw Świata juniorów.

W pierwszym secie grę ofensywną JW napędzał Wawrzyńczyk, który zdobył siedem punktów. Druga partia rozpoczęła się po myśli lubinian, ale na dystansie seta zespół JW zdołał doprowadzić do wyrównania, a nawet objąć prowadzenie (18:17). Ostatecznie górą byli goście (25:22).

W trzeciej części meczu po stronie JW na placu gry pojawili się: Szymon Biniek, Jakub Macyra, Bartosz Krzysiek oraz Dawid Dryja. Swoje szanse dostawał też Dominik Rakowski z Akademii Talentów. Z kolei grą ekipy z Lubina kierował w tym czasie japoński nabytek klubu Masahiro Sekita. Set ten padł łupem zespołu JW.

W czwartej partii lubinianie mieli dwie piłki setowe (24:22), ale JW wybronił się, wyrównał stan seta, a następnie mógł zakończyć zwycięsko tę partię i całe spotkanie. Niestety, nie wykorzystali swojej szansy. Gracze z Dolnego Śląska zniwelowali stratę i za sprawą świetnych zagrywek Wojciecha Ferensa wygrali czwartą partię 27:25.  

Jako że obaj szkoleniowcy na wstępie umówili się na rozegranie czterech setów, spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:2 (25:19, 22:25, 25:22, 25:27)

Jastrzębski Węgiel:

Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Szwed, Wawrzyńczyk, Popiwczak (libero) oraz Biniek (libero), Macyra, Krzysiek, Dryja, Rakowski

Cuprum Lubin:

Jimenez, Stępień, Gunia, Pietraszko, Maruszczyk, Waliński, K. Szymura (libero) oraz Ferens, Sekita, Kapica, Kaźmierczak, Sas

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl