Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Psiaki w akcji! IV Jastrzębski DogTrekking [ZDJĘCIA]

07.09.2021 12:29 | 0 komentarzy | NM

Około 140 zawodników wystartowało w IV Jastrzębskim DogTrekkingu "TropDoGrzybka". Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników czworonogów. 

Psiaki w akcji! IV Jastrzębski DogTrekking [ZDJĘCIA]
IV Jastrzębski DogTrekking spotkał się z dużym zainteresowaniem. fot. BarbaraEnglender
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Psiaki w akcji! IV Jastrzębski DogTrekking [ZDJĘCIA]

5 lub 10 kilometrów. Tyle wynosiła długość trasy poprowadzonej w lesie Kyndra, jaką mieli do przebycia uczestnicy IV Jastrzębskiego DogTrekkingu. Najlepsi musieli wykazać się jednak nie tylko szybkością, ale również świetną orientacją w terenie, a przede wszystkim znakomitym porozumieniem z czworonogiem. Choć bowiem w zawodach występowali wszyscy: i doświadczeni biegacze, i rodziny z dziećmi, to właśnie relacja z psem i wspólna zabawa były tu najważniejsze.

– Sądząc po uśmiechach osób powracających z trasy, wszystko się  świetnie udało. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Te uśmiechy nas dopingują do tego, by odbyła się kolejna edycja. Ta była naszym zdaniem bardzo udana. Przyjechało wielu zawodników, z roku na rok jest tendencja zwyżkowa, jeśli chodzi o ich liczbę – mówi Rafał Grzybek, organizator. 

Po psach trzeba sprzątać

By ukończyć bieg z sukcesem, zawodnicy musieli zameldować sie w kilku punktach wyznaczonych na trasie. Tam czekali na nich harcerze.

 – Co roku staramy się trochę urozmaicać trasy. Rok temu trzeba było donieść na metę kubek z wodą. W tym roku - wrzucić do kubełka worek z kamykiem. Było przy tym sporo śmiechu, ale ta zabawa miała też walor edukacyjny: chcemy przypominać uczestnikom, że po psach należy sprzątać – zaznacza Rafał Grzybek.

Warsztaty z pierwszej pomocy

Jak podkreśla organizator, edukowanie właścicieli psów stało się jednym z istotniejszych zadań, stojących przed DogTrekkingiem "TropDoGrzybka".

 – Oprócz tego, że mamy mnóstwo radości z posiadania czworonoga, musimy też być za niego odpowiedzialni. Edukowanie właścicieli psów to bardzo ważne zadanie i jeden z głównych kierunków, w jakich chcemy, by nasza impreza się rozwijała –mówi Rafał Grzybek.

Stąd też na miejscu można było się nauczyć między innymi tego, jak udzielać czworonogom pierwszej pomocy. Bardzo ważne miejsce wśród zaproszonych gości zajmowały organizacje wspierające zwierzęta: fundacja Zwierzęca Arkadia z Pszczyny i Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - Koty Psy i My z Wodzisławia. Warunkiem uczestnictwa w biegu było dokonanie wpłaty na konto jastrzębskiego schroniska dla zwierząt.

Uczestnicy DogTrekkingu mogli na miejscu odwiedzić także stoiska, prezentujące zabawki i inne gadżety dla zwierząt. Czekała na nich również strefa gastronomiczna.

źródło: Jastrzębie.pl