Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica zdobyli medale Mistrzostw Polski Seniorów

08.09.2021 14:40 | 0 komentarzy | dud

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w Rzeszowie w dniach 3-5 września. Miłą niespodziankę sprawił swoim fanom oraz wszystkim sympatykom sportu zapaśniczego zawodnik „Dębu” – Patryk Ołenczyn w kategorii 70kg.

Zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica zdobyli medale Mistrzostw Polski Seniorów
Na zdjęciu uczestnicy Mistrzostw Polski Seniorów. Stoją od lewej: trener Krzysztof Ołenczyn, Mateusz Kampik, Patryk Ołenczyn i Patryk Gołuchowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po zajęciu I miejsca w grupie, w finałowej walce o tytuł najlepszego zawodnika zmierzył się z ubiegłorocznym srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów – Krzysztofem Bieńkowskim z AKS Białogard. Po dramatycznej i emocjonującej końcówce walki, lepszym okazał się Patryk, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Jest to już drugi tytuł tego młodego, uzdolnionego sportowca. 

Sukces ten jest miłą niespodzianką, gdyż w ostatnim okresie czasu Patryk borykał się z wieloma kontuzjami. W mistrzostwach tych również dobrze powalczył Mateusz Kampik w kategorii 74kg. Po zajęciu I miejsca w grupie, w finałowej walce o tytuł Mistrza Polski, zmierzył się z Kamilem Rybickim z klubu Mazowsze Teresin, uczestnikiem tegorocznej olimpiady w Tokio, z którym stoczył równorzędną walkę, przegrywając nieznacznie na punkty, zdobywając ostatecznie tytuł Wicemistrza Polski. 

Trzeci uczestnik mistrzostw – Patryk Gołuchowski w kategorii 70 kg, z powodu kontuzji kolana został wycofany z turnieju. Zawodnik ten jest wielokrotnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Z powodów osobistych w Mistrzostwach nie brał udziału dotychczasowy, najlepszy zawodnik klubu, pięciokrotny Mistrz Polski Seniorów oraz medalista wielu turniejów międzynarodowych – Sebastian Jezierzański w kategorii 86kg.

Warto podkreślić, że wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy to wychowankowie tutejszego klubu LKS „Dąb” Brzeźnica. Osiągane wyniki przez zawodników „Dębu” na arenie Ogólnopolskiej i Międzynarodowej, świadczą o solidnej pracy trenera Krzysztofa Ołenczyna oraz całego Zarządu Klubu. Wyniki te są również doskonałą promocją Gminy Rudnik i całej Ziemii Raciborskiej.

Prezes klubu LKS „Dąb” Brzeźnica - Hubert Skornia


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl