Wtorek, 19 marca 2024

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Odra Wodzisław rozgromiona w Lubinie

20.09.2021 08:37 | 3 komentarze | dud

Odra Wodzisław przegrała 0:7 z Zagłębiem II Lubin w spotkaniu dziewiątej kolejki rozgrywek III ligi. Duma Wodzisławia przez większość drugiej części spotkania musiała sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krzysztofa Krzyżoka.

Niebiesko-Czerwoni do Lubina pojechali osłabieni brakiem Damiana Tarki, Pawła Zdunka oraz Radosława Dzierbickiego.

Pierwsze 30 minut spotkania było wyrównane z obu stron, z minimalną przewagą drużyny Miedziowych. W 30. minucie jeden z piłkarzy Zagłębie szarżował prawą stroną pola karnego i został sfaulowany przez Jakuba Białasa. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Patryk Kusztal i pewnie wykorzystał rzut karny. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i na tablicy widniało 1:0 dla gospodarzy.

W drugie połowie Odra dążyła do wyrównania, ale świetnie dysponowana tego dnia drużyna z Lubina neutralizowała ataki gości. W 55. minucie meczu walczący bark w bark o piłkę prostopadłą z Krzysztofem Krzyżokiem zawodnik Zagłębia nagle postanowił się pod nim przewrócić. Sędzia postanowił za to podyktować rzut karny i w dodatku usunął z boiska piłkarza Odry. Do piłki podszedł jeden z zawodników Zagłębia, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W 60. minucie gospodarze dopięli jednak swego i zdobyli bramkę na 2:0. Jej autorem był Tomasz Pienko. Rozbici piłkarze Odry przez następne 17 minut stracili jeszcze pięć bramek. Gospodarze uskrzydlani kolejnymi bramkami napierali na bramkę i mimo kilku świetnych interwencji Michała Antkowiaka, bramkarz nie był w stanie uchronić Odry przed stratą kolejnych bramek.

Dla Odry Wodzisław była to pierwsza porażka w meczu wyjazdowym w tym sezonie.

Zagłębie II Lubin - Odra Wodzisław 7:0 (1:0)