Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

W Brzeźnicy bili rekord Polski [ZDJĘCIA]

27.09.2021 08:36 | 0 komentarzy | mad

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy (gm. Rudnik) dołączyli do V Biegu Erasmus - Bijemy rekord Polski organizowanego przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Wydarzenie odbyło się w piątek 24 września.  

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Celem biegu było pokonywanie własnych ograniczeń oraz dobra zabawa - informuje placówka. W szkole wyłoniono 4-osobową drużynę, która biegła łącznie 60 minut. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej w życiu młodego człowieka. Poznali również postacie znanych sportowców z regionu.

- W południe odbyło się bicie rekordu Erasmus przez erasmusową drużynę, po którym najmłodsze dzieci z naszej placówki postanowiły również przebiec sztafetową trasę - czytamy w relacji nadesłanej do redakcji Nowin.

Na zakończenie wydarzenia wręczono medale i upominki dla uczestników biegu. - Wszyscy poczuli zew rywalizacji i zapowiedzieli kontynuację tego typu rywalizacji sportowej - dodano w informacji prasowej. Wydarzenie przygotowały Marzenna Mruk-Otulak oraz Agnieszka Kornas- Zuber.

Jak informują organizatorzy, w V Biegu Erasmusa wzięło udział około 4000 uczestników i ponad 900 4-osobowych drużyn z całego kraju. W ubiegłym roku było 1400 chętnych.

źródło: ZSP w Brzeźnicy, oprac. (mad)