JKH GKS Jastrzębie rozgromił Tauron Podhale Nowy Targ

27.09.2021 12:45 | 0 komentarzy | dud

W niedzielny wieczór JKH GKS Jastrzębie rozgromił Tauron Podhale Nowy Targ 10:0 (2:0, 4:0, 4:0), odnosząc jedno z najbardziej okazałych wyjazdowych zwycięstw w swojej historii.

Trener Robert Kalaber nie mógł być zadowolony po serii przegranych, czego efektem były pewne roszady w formacjach zespołu. Niezależnie od tego, że gospodarze niedzielnego spotkania zaliczyli wyraźny falstart w sezonie, te zmiany przyniosły efekt. Już w 3. minucie JKH GKS objął prowadzenie podczas gry w... osłabieniu za sprawą Radosława Nalewajki, który wykorzystał błąd przeciwnika. Wprawdzie potem więcej szans miały "Szarotki", jednak w końcówce premierowej partii jastrzębianie "uspokoili" rywala drugim golem autorstwa Franksa Razgalsa.

W drugiej partii mistrzowie Polski zagrali tak, jak w "złotych" rozgrywkach. Znów właśnie "środkowa" tercja była najlepszą w ich wykonaniu. Nowotarżanie nie mieli nic do powiedzenia, a wyroki wykonywali kolejno Egils Kalns, Maciej Urbanowicz, Dominik Jarosz i Rusłan Baszyrow. W trzeciej części gry podopieczni Kalabera dobili gospodarzy kolejnymi czterema trafieniami, które obok Kalnsa i Jarosza skompletowali jeszcze Vitalijs Pavlovs i Mateusz Bryk. W ostatnim kwadransie goście skutecznie wykorzystali aż trzy przewagi.

Dzięki wygranej w Nowym Targu JKH GKS Jastrzębie uzyskał dodatni bilans bramkowy. We wtorek na Jastorze zespół podejmie Comarch Cracovię.

Tauron Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

• 0:10 Bryk (Rac, Kasperlik), 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals - Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns - Jass, A. Sevcenko, R. Nalewajka, Jarosz, Bashirov - Horzelski, Kameneu, Płachetka, Ł. Nalewajka, Pelaczyk.

Strzały: 16 - 36 / Kary: 14 min - 6 min / Widzów: 600

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Paweł Kosidło (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).

źródło: jkh.pl