Czwartek, 9 lutego 2023

imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana

RSS

Przełamanie Odry Wodzisław

10.10.2021 19:56 | 2 komentarze | dud

Odra Wodzisław pokonała 2:1 Gwarek Tarnowskie Góry w spotkaniu 12. kolejki rozgrywek III ligi. Duma Wodzisławia przełamała tym samym serię czterech spotkań bez zwycięstwa w lidze.

Przełamanie Odry Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza połowa meczu to przewaga gospodarzy. Odra dominowała nad rywalem i regularnymi atakami niepokoiła bramkarza gości. W 12. minucie Marcin Wodecki oddał strzał z rzutu wolnego, ale mimo precyzyjnego uderzenia, piłka została uderzona za słabo i wylądowała w koszyczku bramkarza. Dwie minuty później blisko strzelenia gola byli goście. Michał Antkowiak wybiegł zza pole karne, jego interwencja była na tyle niefortunna, że piłka spadła pod nogi piłkarza rywali, który nie potrafił jednak umieścić piłki w pustej bramce. W 18. minucie Marcin Wodecki przejął odbitą piłkę, zagrał błyskawicznie do Kamila Chilińskiego, ten opanował piłkę w polu karnym, oddał strzał i z dużą pomocą obrońcy rywali sprawił, że Odra wyszła na prowadzenie. W 27. minucie meczu Mateusz Mielczarek podprowadził piłkę na połowę rywala, odegrał na prawo do Marcina Wodeckiego, a ten zszedł na lewą nogę i przepięknym strzałem z okolic szesnastego metra podwyższył prowadzenie.

W drugiej części spotkania Duma Wodzisławia oddał trochę pola gry rywalom, którzy powoli się napędzali w poszukiwaniu bramki kontaktowej. Swój cel osiągnęli w 66. minucie, kiedy to jeden z piłkarzy gości płaskim strzałem pokonał Michała Antkowiaka. Kilka minut później jeden z zawodników Gwarka oddał groźny strzał z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od spojenia. W 75. dogodną okazję do zdobycia bramki miał Kamil Chiliński, ale niestety poślizgnął się podczas przyjmowania piłki. Do końca meczu oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale więcej bramek tego dnia na Stadionie Aleja nie padło. 

Odra Wodzisław - Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 (2:0)

bramki:

Kamil Chiliński 18, Marcin Wodecki 27 - Norbert Jaszczak 66

źródło:odra.wodzislaw.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl