Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Wojciech Maroszek opowiedział o swojej książce i karierze [ZDJĘCIA]

13.10.2021 11:57 | 0 komentarzy | ska

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach odbyło się spotkanie z Wojciechem Maroszkiem, żorzaninem i jednocześnie międzynarodowym sędzią siatkarskim. We wrześniu Wojciech Maroszek wydał ksiązkę "Moje Tokio", w której wspomina m.in. lata pracy na boiskach od 1993 roku. 

Wojciech Maroszek opowiedział o swojej książce i karierze [ZDJĘCIA]
Wojciech Maroszek opowiedział m.in. o kuluarach ostatnich igrzysk w Tokio.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wojciech Maroszek opowiedział o swojej książce i karierze [ZDJĘCIA]

Bycie sędzią siatkarskim wiąże się z doskonałą znajomością przepisów, spostrzegawczością, staniem w bezruchu przez kilka godzin i ze stresem towarzyszącym podejmowanym decyzjom. Wojciech Maroszek odkrył intrygujące tajniki sędziowania oraz podzielił się z nami swoimi wspomnieniami i emocjami, jakie towarzyszyły mu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, finałach pucharów Siatkarskiej Ligi Narodów i mistrzostwach świata czy Europy.

Autor książki "Moje Tokio 2020" w tym roku spędził już blisko 100 dni poza domem, wykonał około 50 testów covid, walczył z jet lagami, ale przede wszystkim odczuwał ogromną satysfakcję z tego co robi. W rozmowie z Bronisławem Jackiem Pruchnickim nawiązał do ostatnich igrzysk, zmian na boiskach od 1993 roku oraz trudnych, a czasem błędnych decyzji.