Re-Plast Unia Oświęcim zrewanżowała się hokeistom JKH

25.10.2021 16:01 | 0 komentarzy | dud

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim zdołali zrewanżować się zespołowi JKH GKS Jastrzębie za porażkę w Superpucharze Polski, wygrywając w niedzielę u siebie 5:2 (3:0, 2:1, 0:1).

Osłabieni brakiem kilku czołowych defensorów mistrzowie Polski stracili w pierwszej partii trzy gole i to niejako ustawiło zawody. Honorowe bramki dla JKH GKS zdobyli Arturs Sevcenko i Egils Kalns.

Wprawdzie początek meczu należał do jastrzębian, jednak po kilku skutecznych interwencjach Clake'a Saundersa Unici przejęli inicjatywę i nadzwyczaj sprawnie przekuli ją na przekonujące, trzybramkowe prowadzenie. Wynik otworzył w 10. minucie Aleksiej Trandin, a poprawił go pięć minut później Teddy da Costa, wykorzystując podwójną przewagę po karach dla Vitalijsa Pavlovsa i Jakuba Gimińskiego. Po powrocie do gry po pięciu jastrzębianie mogli zdobyć kontaktowego gola, ale Martin Kasperlik pocelował w słupek. Końcówka znów należała do oświęcimian, którzy trafieniem Andreja Themara ukłuli po raz trzeci.

Drugą tercję mistrzowie Polski rozpoczęli od gola Artursa Sevcenki, który pokonał Saundersa uderzeniem z pół-dystansu. Od 29. minuty gospodarze musieli radzić sobie bez Łukasza Krzemienia, który otrzymał uderzenie krążkiem w twarz, w efekcie czego musiał opuścić taflę. Ta strata bynajmniej nie powstrzymała gospodarzy, którzy do drugiej przerwy podwyższyli wynik golami Andreja Themara i Johana Skinnarsa.

Po trafieniu Szweda Patrika Nechvatala zmienił Michał Kieler, który tego dnia nie skapitulował. Niestety, jego koledzy z pola mimo wielu szans w trzeciej tercji zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, gdy w 45. minucie drużynową akcję wykończył Egils Kalns. Porażka oznacza, że JKH GKS spadł na piąte miejsce w tabeli, ale wciąż zachowuje poważne szanse na awans do półfinału Pucharu Polski. Istotne jednak jest maksymalne zapunktowanie w starciach z Podhalem Nowy Targ (wtorek), Ciarko STS Sanok (piątek) i Zagłębiem Sosnowiec (niedziela).

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

• 5:2 Kalns (Rac, Bashirov) 44:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 37:58 Kieler) - Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals - Górny, A. Sevcenko, Bashirov, Rac, Kalns - Kamienieu, Horzelski, Kasperlik, Mlynarović, Pelaczyk - Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

źródło: jkh.pl