Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Młody LKS Tworków będzie miał boisko treningowe. Odżyje nieczynny od kilku lat obiekt w Bieńkowicach [ZDJĘCIA]

26.10.2021 20:44 | 9 komentarzy | tom

We wtorkowy wieczór w Bieńkowicach oficjalnie otwarto Centrum Treningu Młodego LKS-u Tworków. Młodzi adepci na rozpoczęcie piłkarskiej kariery otrzymali piłki od prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożej. Po uroczystym otwarciu zorganizowany został mały pokaz treningowy na murawie.

Młody LKS Tworków będzie miał boisko treningowe. Odżyje nieczynny od kilku lat obiekt w Bieńkowicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Oświetlenie jakie tutaj zainstalowano jest jednym z najlepszych w naszym Podokręgu. W promieniu 20 km nie ma tak dobrze oświetlonego placu do gry i treningu" - uważa Andrzej Marców ze sztabu szkoleniowego LKS Tworków.

Wtorkowe, oficjalne oddanie obiektu do użytku spotkało się z zainteresowaniem środowiska piłkarskiego Podokręgu Racibórz. Na miejscu poza trenerami, dziećmi i ich rodzicami pojawił się również wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki, sołtys Tworkowa Andrzej Bulenda oraz sołtys Bieńkowic Roman Herber.

Aktualnie teren w Bieńkowicach został użyczony LKS na okres dwóch lat. Miejscowi trenerzy i działacze chcieliby po tym czasie kontynuować tam szkolenie dzieci i młodzieży. Docelowo boisko mogłoby zyskać sztuczną nawierzchnię.

Przystosowanie byłego boiska klubu z Bieńkowic - rozwiązanego przed paru laty z uwagi na brak chętnych do gry - sfinansowali sponsorzy związani z tworkowskim klubem, a Gmina Krzyżanowice użyczyła teren na którym zlokalizowany jest obiekt.