Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Kolejne zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

05.11.2021 11:19 | 0 komentarzy | dud

We wtorek 2 listopada w Szkole Podstawowej Nr 28 w Wodzisławiu Śląskim odbył się kolejny mecz koszykówki chłopców w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U14M (rocznik 2008 i młodsi).

Klub MKS Wodzisław Śląski podejmował drużynę Basket Hills Bielsko-Biała. W pierwszej połowie lepszy był zespół gości, wygrywając dwie pierwsze kwarty odpowiednio 13:8 oraz 17:14. Po przerwie sytuacja się zmieniła i chłopcy z Wodzisławia bardzo szybko odrobili różnicę ośmiu punktów. Trzecia, najlepsza kwarta w wykonaniu drużyny z Wodzisławia (zarówno w ataku jak i w obronie) zakończyła się zwycięstwem 14:8.

Walka w ostatniej części meczu toczyła się do ostatnich sekund, gospodarze znów okazali się lepsi i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny MKS Wodzisław Śląski 57:53. W spotkaniu tym wyróżnili się Kamil Ochodek (najwięcej zdobytych punktów), Filip Pielorz (świetna gra w obronie), Wojciech Gawliczek, Kacper Kamiński oraz Jakub Jachimowicz.

Pozostali zawodnicy także zagrali bardzo ambitnie i mają swój wkład w końcowy sukces. Drużyna składająca się w dużej części z chłopców młodszych (rocznik 2009, 2010) robi stałe postępy i coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach kategorii U14M. Następny mecz rozgrywać będzie w Raciborzu.