Sobota, 1 kwietnia 2023

imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

RSS

Święto Niepodległości uczcili w Krostoszowicach na sportowo [ZDJĘCIA]

11.11.2021 14:47 | 0 komentarzy | art

Punktualnie o godz. 11.11 wyruszyli na trasę biegu o długości, a jakże 11 km, uczestnicy Krostoszowickich Kilometrów Niepodległości. Wielu w narodowych barwach, podkreślających wyjątkowość tych zmagań, które po raz siódmy odbyły się na trasach krostoszowickiej Buczyny. 

Święto Niepodległości uczcili w Krostoszowicach na sportowo [ZDJĘCIA]
Start do biegu na 11 km
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 Zawody otwarł wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, który przypomniał, że ziemia wodzisławska, a z nią gmina Godów, na niepodległość musiały czekać nieco dłużej niż do 1918 r. Ziemie te weszły bowiem w granice państwa dopiero w 1922 r. Przed wyruszeniem na trasę prawie pół setki uczestników zawodów odśpiewało "Mazurka Dąbrowskiego".

Sama trasa biegu wiodła ścieżkami lasu Buczyna, na pograniczu Krostoszowic i Skrzyszowa. Biegacze mieli do pokonania 11 km, z kolei zawodnicy rywalizujący w nordic walking mierzyli się z dystansem o połowę krótszym. Na mecie, zlokalizowanej przy Orliku w Krostoszowicach, pierwsze zameldowały się zawodniczki rywalizujące właśnie w nordic walking. W zmaganiach tych zwyciężyła Aleksandra Taiser reprezentująca klub Nordic Team Ruda Śl. Miejsce drugie zajęła Katarzyna Basista z Formy Wodzisław, a trzecie Aleksandra Mandrysz z klubu Nordic Walking Lyski. 

Kilka chwil później na mecie pojawili się pierwsi biegacze. Wspólnie metę przebiegli Mateusz Oślizło, Tomasz Oślizło (klub Socios Silesia) oraz Marek Michna z klubu Inżynieria Biegania. 

Wśród pań zwyciężyła Judyta Wróblewska z Klubu Biegacza Fartlek, przed Karoliną Krakowczyk i Agnieszką Heliosz (obie Interkatywni Krostoszowice). 

W czasie zmagań na terenie zawodów zameldowali się również uczestnicy Rajdu Niepodległości, zorganizowanego przez Koło Turystyki Rowerowej z Gołkowic. Na wszystkich czekał słodki tort w barwach narodowych. 

Organizatorem zawodów była Gmina Godów, klub Poltent Inter Krostoszowice oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie. Zawody komentował, jak zawsze w dobrym stylu, Jarosław Świta,