środa, 21 lutego 2024

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Piłkarskie rewolucje w Chałupkach. Już nie LKS, ale "Kolejarz". A to dopiero początek

07.12.2021 12:30 | 1 komentarz | żet

Prace remontowe, rozwój druży dziecięcych, a w zanadrzu plany budowy boiska treningowego i "Orlika". Wszystko to dzieje się w Chałupkach. Dzięki energii i zaangażowaniu całej społeczności, klub sportowy przechodzi metamorfozę.

Piłkarskie rewolucje w Chałupkach. Już nie LKS, ale "Kolejarz". A to dopiero początek
Zdjęcie zarządu wykonane "na spontanie". Podczas gdy część osób pracowała w siedzibie klubu, reszta została ściągnięta do pamiątkowej fotografii z pracy, kościoła, a nawet... barbórki. Na zdjęciu od lewej: Adrian Dawid, Andrzej Kaczor, Daniel Juzek, Piotr Szryt, Magdalena Kaczor, Kazimierz Marcisz, Tomasz Mucha, Wojciech Palka, Sandra Towalska, Wiesław Skupień, Piotr Smuda i Karol Mucha.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Silna grupa

LKS Chałupki to już historia. Nowy zarząd zdecydował się na powrót do dawnej , historycznej nazwy i od 25 listopada 2021 r. (Dnia Kolejarza) klub nazywa się KS "Kolejarz" Chałupki. Na tym zmiany się nie kończą. Nowy zarząd z prezesem Andrzejem Kaczorem wziął się ostro do roboty.

- Dzięki pracy i zaangażowaniu nowego Zarządu w Klubie praktycznie każdego dnia coś się dzieje. We własnym zakresie wyremontowaliśmy prawie całe pierwsze piętro w siedzibie klubu. Zorganizowaliśmy sklepik przy trybunie głównej. Odnowiliśmy nagłośnienie. Odmalowaliśmy krzesełka - mówi Andrzej Kaczor.

Klub może liczyć na wsparcie Gminy Krzyżanowice. Obecnie dzięki pomocy finansowej gminy udało się zakupić materiały budowlane potrzebne do remontu pomieszczeń klubowych. Całą robotę wykonują członkowie zarządu oraz sympatycy klubu we własnym zakresie.

Pomagają też sponsorzy. - Jako przedsiębiorca mam wiele zaprzyjaźnionych firm. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktoś odmówił pomocy - mówi prezes Kaczor.

W prace remontowe zaplecza klubu angażują się również zawodnicy "Kolejarza". Na zdjęciu od lewej: Józef Foltyn, Patryk Buchcik, Kamil Kotkowski, Radowan Gorniak, Andrzej Kaczor (prezes), Aron Staś, Martin Samlik, Lukas Brani, Filip Sedlaczek, Jakub Spiewok.

W prace remontowe zaplecza klubu angażują się również zawodnicy "Kolejarza". Na zdjęciu od lewej: Józef Foltyn, Patryk Buchcik, Kamil Kotkowski, Radowan Gorniak, Andrzej Kaczor (prezes), Aron Staś, Martin Samlik, Lukas Brani, Filip Sedlaczek, Jakub Spiewok.

Praca u podstaw

Sytuacja w ostatnich kilku latach pierwszej drużyny z Chałupek to ciągła walka o utrzymanie w klasie A. Nie było widoków na to, aby sytuacja miała się poprawić. Stąd decyzja o przekazaniu zarządu nad klubem w nowe ręce.

Nowy zarząd klubu wierzy, że jeśli zostaną zapewnione odpowiednie warunki treningu młodych piłkarzy, to z czasem sytuacja "Kolejarza" poprawi się. To praca obliczona na lata, ale od czegoś trzeba zacząć.

- W firmie jest tak, że jak są dobre warunki, to pracownicy przychodzą i chcą pracować. Wierzę, że z klubem jest tak samo. Dobra atmosfera, możliwość uczestniczenia w życiu klubu jak najszerszej grupy osób, na przykład rodziców dzieci trenujących w drużynach dziecięcych i młodzieżowych, prędzej czy później zacznie przynosić efekty

- wyjaśnia prezes "Kolejarza".

Rafał Swaby przy pracy. Zawodnik "Kolejarza" doprowadza ciepłą wodę do łazienki.

Rafał Swaby przy pracy. Zawodnik "Kolejarza" doprowadza ciepłą wodę do łazienki.

Dzieci coraz chętniej trenują w Chałupkach

Obecnie "Kolejarz" Chałupki ma jedną drużynę dziecięcą. Prowadzi ją Adrian Dawid, który bardzo zaangażował się w swoją pracę. W klubie już teraz myślą o stworzeniu drużyny dla następnego rocznika. W dalszej perspektywie planowana jest praca z kolejną drużyną dziecięcą. Celem jest stworzenie warunków do trenowania dla wszystkich dzieci z Chałupek i okolicy. Być może w przyszłości wychowankowie młodzieżowych drużyn będą kontynuować grę dla "Kolejarza" w drużynie seniorów. To bylby sukces, o jakim marzą dziś w klubie.

Szanse na spełnienie tych marzeń są spore. Już dziś w Chałupkach trenują nie tylko dzieci miejscowe ale również z Połomi czy Wodzisławia. Mówią, że lubią tu grać, bo atmosfera jest fajna. - Na pewno daleko nam jeszcze do Tworkowa. Oni swoją markę budowali latami. Chcemy jednak zrobić wszystko, by dzieci z Chałupek i okolic mogły trenować tu, na miejscu. Chcemy postawić na jakość - słyszymy w zarządzie klubu.

Krystyna Śliwka oraz Iwona Otlik również zaangażowały się w prace porządkowe.

Krystyna Śliwka oraz Iwona Otlik również zaangażowały się w prace porządkowe.

Zawodnicy z sercem

Działacze "Kolejarza" są przekonani, że gdyby praca z młodzieżą nie została zaniedbana, klub nie walczyłby dziś o utrzymanie w A klasie. Zresztą nie miejsce w rozgrywkach jest dla nich najważniejsze. Celem jest zbudowanie silnej drużyny, której członkowie będą zostawiać dla "Kolejarza" serce na boisku. Obecnie drużynę seniorów tworzą głównie zawodnicy zza południowej granicy, niektórzy z ligową przeszłością.

- Utożsamiają się oni tak bardzo z naszym klubem, że bezinteresownie pomagają również w remontach. We współpracy z klubami czeskimi widzimy wiele korzyści i możliwości zarówno w piłce seniorskiej jak i młodzieżowej - mówi Andrzej Kaczor.

- Wiemy, że nie naprawimy wszystkiego w miesiąc czy w rok. Ale wierzymy, że prędzej czy później osiągniemy obrany przez nas cel. Już teraz mamy chyba najlepszych w powiecie kibiców. Gdzie nie pojedziemy, to możemy śpiewać „gramy u siebie”

- słyszymy w zarządzie "Kolejarza".

Apetyt na drugie i... trzecie boisko

W planach jest jeszcze pozyskanie przez gminę nieużytków od PKP, na których można byłoby wykonać boisko treningowe "Kolejarza". Jeśli udałoby się dołożyć do tego boisko ze sztuczną nawierzchnią typu "Orlik", to klub dysponowałby pełnym zapleczem do pracy z dziećmi i młodzieżą.

- Wierzę, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku - mówi prezes "Kolejarza" Andrzej Kaczor.

Na zakończenie dodajmy, że KS "Kolejarz" Chałupki to nie tylko piłka. Działa tu również sekcja siatkarska i kajakarska. Osoby zainteresowane tymi formami aktywności proszone są o kontakt z zarządem.

Wojciech Żołneczko


Nowy zarząd "Kolejarza"

Oto aktualny skład zarządu KS "Kolejarz" Chałupki:

  • prezes Andrzej Kaczor
  • wiceprezes Tomasz Mucha
  • skarbnik Magdalena Kaczor
  • sekretarz Wiesław Skupień
  • członek zarządu Łukasz Witak
  • członek zarządu Kazimierz Marcisz
  • członek zarządu Piotr Smuda
  • członek zarządu Adrian Dawid
  • członek zarządu Piotr Szryt
  • Sandra Towalska