Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Racibórz będzie współpracować z Mistrzami Polski [ZDJĘCIA]

16.12.2021 08:46 | 2 komentarze | dud

Miasto wykonało ważny krok w kwestii rozwoju siatkówki w Raciborzu. W ubiegły piątek (10.12) podpisany został przez Prezydenta Miasta oraz prezesa Jastrzębskiego Węgla list intencyjny w sprawie szkolenia młodzieży.

Racibórz będzie współpracować z Mistrzami Polski [ZDJĘCIA]
Fot. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy oraz prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol (po prawej) podpisali list intencyjny w sprawie szkolenia młodzieży.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy Centralny Akademicki Ośrodek Sportowy ma powstać z inicjatywy Prezesa Zarządu dwukrotnego Mistrza Polski w siatkówce Adama Gorola. Projekt powstaje w ramach Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która to jest jedną z najlepszych w kraju. Inicjatywa ma pomóc młodym siatkarzom rozwijać swoje umiejętności i pogodzić rozwój sportowy z nauką.

W piątek 10 grudnia podpisywano porozumienia z uczelniami (w tym PWSZ w Raciborzu) oraz niektórymi gminami, wśród których Racibórz ma odgrywać rolę kluczową.

W ramach współpracy Jastrzębski Węgiel ma udzielić wsparcia merytorycznego w zakresie procesu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce siatkowej i udostępni swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Miasto wraz z klubem podejmie się tworzenia wspólnych projektów szkoleniowych w tym utworzenia drużyny, której celem ma być dojście nawet do II czy I ligi.

Podczas spotkania Prezydenta Polowego z Prezesem Gorolem ustalono również, że już w przyszłym roku Jastrzębski Węgiel zorganizuje w Raciborzu turniej siatkarski, w którym udział wezmą czołowe polskie drużyny.

To z całą pewnością sukces dla sportu w Raciborzu, że podjęliśmy współpracę z najlepszym klubem siatkarskim w Polsce, a jednocześnie jednym z najlepszych na świecie. Siatkówka w Raciborzu ma głęboko zakorzenione tradycje i wciąż jest jednym z najpopularniejszych w mieście sportów. Tym samym zarówno ja, jak i prezes Adam Gorol dostrzegliśmy potencjał i wspólne pole do współpracy. W sporcie współpraca z najlepszymi to sposób aby osiągać dobre wyniki i nieustannie się rozwijać. Widzimy to już na przykładzie Unii, gdzie po podpisaniu umowy z Rakowem Częstochową kadra szkoleniowa wciąż doskonali swoje kompetencje co już zaprocentowało w wynikach sportowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie z siatkówką w Raciborzu i nasi siatkarze dostarczą nam wiele pozytywnych sportowych emocji – mówił Prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Centralny Akademicki Ośrodek Sportowy to nowa inicjatywa, co nie zmienia faktu, że już można usłyszeć o niej pozytywne komentarze od siatkarskich ekspertów. 

Cieszymy się, że możemy być częścią tego ważnego momentu w historii polskiej siatkówki – dodaje Prezydent Polowy.

źródło: Urząd Miasta Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl