Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Odra odpowiedziała na list swoich kibiców. Chcą rządzić, muszą kupić udziały

14.01.2022 19:04 | 2 komentarze | art

Kilka dni temu Stowarzyszenie Nasza Odra Socios, zrzeszające grupę kibiców Odry Wodzisław, wystosowało list do włodarzy klubu z pytaniem, czy zamierzają dołączyć przedstawiciela Stowarzyszenia do Rady Nadzorczej. Teraz Stowarzyszenie doczekało się odpowiedzi. Przedstawiciel Socios w radzie nie zasiądzie.

Odra odpowiedziała na list swoich kibiców. Chcą rządzić, muszą kupić udziały
Właściele klubu uważają, że kibice mogą współrządzić klubem. O ile staną się jego znacznymi udziałowcami.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

List otwarty Stowarzyszenia Nasza Odra Socios, w którym domagało się ono deklaracji czy przedstawiciel Stowarzyszenia wejdzie do rady nadzorczej klubu bądź zarządu klubu (by czuwać nad wykorzystaniem środków przekazywanych w przyszłości przez Stowarzyszenie), wywołał w klubie irytację. Przy czym to sam klub 15 listopada na swojej stronie internetowej złożył deklarację o włączeniu przedstawiciela Socios do rady nadzorczej klubu w połowie grudnia. Przedstawiciele Stowarzyszenia chcieli więc wiedzieć, czy i kiedy się to ostatecznie stanie. Kiedy pytaliśmy o to prezesa Odry Tomasz Stolarskiego, ten odpowiedział najpierw, że z listem szczegółowo się nie zaznajamiał, a następnie odparł, że nie może udzielić informacji, bo decyzja nie zapadła, po czym dodał, że ma żal do Stowarzyszenia o to, że nie otrzymał od niego kredytu zaufania. Pisaliśmy o tym w artykule: 

Kibice Odry napisali list otwarty. Prezes klubu: liczyłem na zaufanie

Teraz prezes Odry Tomasz Stolarski wystosował również list otwarty, w którym zawarł odpowiedzi na pytania z listu kibiców. Pisze w nim, że klub informację o powstaniu Stowarzyszenia przyjął "z ogromnym entuzjazmem i wiarą w to, że ta piękna oddolna inicjatywa, będzie kolejnym źródłem wsparcia dla ludzi, którzy w ostatnich miesiącach minionego roku postanowili ratować dramatyczną sytuację Odry, nabywając udziały spółki i tworząc nowe struktury organizacyjne klubu".

Dalej Stolarski informuje, że klub dokonał wielu analiz sytuacji zastanej w klubie, zlecono bardziej szczegółowy audyt, wybrano nowego trenera i rozpoczęto próby wypracowania porozumienia z zawodnikami reprezentującymi Odrę w rundzie jesiennej, którzy mieliby ją reprezentować również w rundzie wiosennej. Dalej prezes Stolarski przyznaje, że rozmowy nie są łatwe, ale jest pewien, że przyniosą one Odrze korzyść sportową i finansową. Zakończono też organizację okresu przygotowawczego, dzięki czemu klub mógł wrócić do treningów.

Następnie Tomasz Stolarski zaznaczył, że samodzielnie nie może ani zadeklarować, ani wykluczyć członkostwa przedstawiciela Nasze Odry Socios w Radzie Nadzorczej klubu, ponieważ takie decyzje podejmowane są przez Zgromadzenie Wspólników Spółki. "Poinformować mogę jedynie, że wcześniejsza chęć udzielenia Państwu miejsca w Radzie Nadzorczej Spółki wygasła ze względu na zaobserwowane przez właścicieli Klubu działania przedstawiciele Zarządu Nasza Odra Socios". Przy czym Stolarski nie wyjaśnia, o jakie działania chodzi.

Fragment listu Odry Wodzisław, będącego odpowiedzią na wcześniejszy list Stowarzyszenia Nasza Odra Socios

Fragment listu Odry Wodzisław, będącego odpowiedzią na wcześniejszy list Stowarzyszenia Nasza Odra Socios

Dawid Tatarczyk, jeden z trzech członków rady nadzorczej wyjaśnia, że przyjęto jednolity regulamin, zgodnie z którym rada może liczyć maksymalnie pięciu członków. - Teraz jest trzech, dwa miejsca w radzie są nieobsadzone. Przyjęliśmy, że aby otrzymać miejsce, trzeba zakupić 5-10 udziałów. Jeśli Nasza Odra Socios udziały w odpowiedniej liczbie zakupi, to miejsce będzie miała. Jeśli nie zakupi, to nie będzie miała. Dla nikogo nie będziemy robili wyjątków - mówi Tatarczyk. Jak dodaje, nikt nie obiecywał Stowarzyszeniu miejsca w radzie. Przypomnieliśmy, że 15 listopada takie zapewnienie znalazło się na oficjalnej stronie internetowej klubu. Na co Tatarczyk odpowiedział: - Na pewno nikt z rady nadzorczej takiego zapewnienia nie udzielał.

Poprosiliśmy o komentarz Stowarzyszenie Nasza Odra Socios. - Pozostawiamy temat bez komentarza i najbardziej cieszymy się, że po wielu problemach biurokratycznych wystartowały bramki płatności i 100% portal naszaodra.pl wraz z zapisami do grona Socios, co było i jest dla nas najważniejsze, więc zapraszamy do dołączenia do Socios - mówi Marcin Piwoński, prezes Stowarzyszenia Nasza Odra.