Juniorzy z AT Jastrzębskiego Węgla złotymi i brązowymi medalistami mistrzostw Śląska

09.02.2022 11:44 | 0 komentarzy | dud

W Jastrzębiu-Zdroju zakończyły się finały mistrzostw Śląska juniorów. Oba zespoły z Akademii Talentów spisały się świetnie i stanęły na podium zawodów. Pierwszy zespół zakończył turniej finałowy ze złotymi medalami, natomiast druga drużyna wywalczyła brązowe medale.

W meczu o prymat w województwie pierwszy zespół z AT pokonał Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa w stosunku 3:1. Z kolei w meczu o brąz druga drużyna z Akademii była górą w starciu z Hemarpolem Norwid Częstochowa.

Turniej z udziałem pięciu drużyn odbył się w Hali Sportowej przy ul. Reja 10 i trwał od środy do niedzieli. Z powodu przepisów PZPS do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski awansował tylko pierwszy zespół oraz dwie drużyny z Częstochowy.

Turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski juniorów odbędzie się również w hali w Szerokiej w dniach 17-20 lutego.

Składy zespołów z Akademii Talentów:

AT Jastrzębski Węgiel I: Badowski, Czerny, Gaweł, Hawryluk, Kubicki, Kufka, Peryt, Pikuła, Rakowski, Rakowski, Siejka, Styrnol, Tuz.

AT Jastrzębski Węgiel II: Brym, Cieślik, Dudzik W., Dudzik S., Dzienkowski, Fedorowicz, Granieczny, Gromski, Haręża, Kapelus, Kisielewicz, Król, Lejawa, Lewandowski, Mystkowski, Piksa, Rerych, Stalmach. Strzymszok, Szymański, Wykręt.