Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Justyna Święty-Ersetic wygrała w Dortmundzie i zdobyła minimum PZLA

13.02.2022 21:59 | 0 komentarzy | ma.w

Raciborzanka ustanowiła w biegu na 400 metrów rekord dortmundzkiego mityngu wynikiem 52,10. Multimedalistka z IO w Tokio wypełniła tym samym minimum PZLA na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie.

Justyna Święty-Ersetic wygrała w Dortmundzie i zdobyła minimum PZLA
Justyna Święty-Ersetic z dużą satysfakcją pochwaliła się swoim wynikiem w mediach społecznościowych fot. Instagram J.Ś-E
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Święty-Ersetic startując w Helmut-Körnig-Halle, rozpoczęła sezon halowy. Chciała zrobić to prędzej, także w Niemczech, ale zatrzymała ją w domu izolacja spowodowana pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

- Najgorsze są pierwsze starty. Będę startowała całą „halę”. Wierzę, że potrafię biegać jeszcze szybciej niż w 2018 roku, gdy ustanowiłam rekord życiowy. Chcę to udowodnić sobie - mówiła niedawno na antenie Radia 90 raciborska biegaczka.

Dodała tam, że wcześniej, mimo medalowych sukcesów w biegach w Japoni jej forma była słabsza przez kontuzje. - One przeszkadzały, ale weszłam teraz na wyższe obroty i jest dobrze. Nawet bardzo dobrze.

Wróciłam! Robota wykonana - minimum na halowe Mistrzostwa Świata. Krok po kroku, a będzie lepiej. Obiecuję! - napisała na swoim Instagramie Justyna Święty-Ersetic.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka