Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Włókniarz Częstochowa szykuje się na nowy sezon – i ma asa w rękawie?

16.02.2022 14:27 | 0 komentarzy | MK

Huk motorów w uszach, smak pyłu w ustach, blask flar na trybunach, adrenalina, szybkość, niebezpieczeństwo i wrzask, ogłuszający wrzask dopingu – tak, zdecydowanie fani Włókniarza Częstochowa już szykują się do nowego sezonu. Sezonu, co do którego mają ogromne nadzieje ze względu na przyjęcie dwóch nowych członków do zespołu. Co zagorzalsi fani już szukają dobrych stawek do obstawienia na Superbet. Czego możemy spodziewać się w nowym sezonie, poza oczywiście wielkimi emocjami?

Włókniarz Częstochowa szykuje się na nowy sezon – i ma asa w rękawie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmiany w drużynie

Skład na tegoroczny sezon żużlowy w przypadku Eltrox Włókniarza wygląda bardzo obiecująco, szczególnie po transferze, jakiego dokonano jeszcze w listopadzie 2021. Do drużyny dołączył Brytyjczyk, uznany za szóstego zawodnika MIM w Wielkiej Brytanii, Jordan Jenkins. Nadchodzący sezon będzie pierwszym rokiem z trzech lat, na jaki obowiązuje zawodnika umowa z klubem. To jednocześnie ostatni rok, kiedy Jenkins będzie zaliczał się do kadry juniorów. Obok niego w drużynie pojawiła się jeszcze jedna postać – to Ukrainiec Rune Holta, który pochodzi z Norwegii, a ciekawostką jest fakt, że startował też już kiedyś w zawodach jako… Polak.

Skład Włókniarza na sezon 2022

Początek każdego nowego roku to dla kibiców Włókniarza gorący okres. Właśnie wtedy ważą się losy całej drużyny oraz zaczyna się pisać historia klubu, jego sukcesów i porażek. Zawodnicy i trenerzy zgodnie podkreślają, jak wielkie znaczenie ma przerwa między sezonami. To właśnie wtedy, oprócz roszad personalnych, ustalane są wszelkie niuanse związane ze sprzętem oraz taktyką rozgrywania kolejnych pojedynków. Gdyby było to możliwe, najwierniejsi kibice zapewne już by obstawiali na Superbet swoich faworytów do zdobycia największej ilości punktów w kolejnych wyścigach. Musieli się jednak uzbroić jeszcze w nieco cierpliwości.

Tymczasem powoli stabilizuje się sytuacja, jeśli chodzi tegoroczną ekipę. Na chwilę obecną wiemy, że w meczach zobaczymy takich zawodników, jak Fredrik Lindgren, Jonas Jeppesen, Leon Madsen, Bartosz Smektała, dwóch nowych – Rune Holta, Jordan Jenkins oraz dwóch dodatkowych, również nowych zawodników – Mateusz Świdnicki oraz Kacper Woryna. Jeśli chodzi o oficjalny skład na rozgrywki U24 Ekstraligi, dane co do wybranych zawodników nie są stuprocentowo potwierdzone. W najważniejszych meczach zobaczymy na pewno Rozaliuka, Martyniaka, Kupca oraz Króla. Taka ekipa wydaje się być gwarancją żużlowych emocji na najwyższym poziomie, do czego to miasto już dawno przywykło.

 

Materiał zewnętrzny