Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

SWD Wodzisław organizuje zbiórkę pieniędzy. "To sprzeciw wobec dyskryminacji kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu"

16.02.2022 14:51 | 5 komentarzy | ska

"Chcieliśmy zwrócić uwagę na dyskryminację kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu Śl." - pisze w liście do naszej redakcji Zarząd klubu SWD Wodzisław, nawiązując do przyznanych z początkiem roku kwot dotacji dla klubów sportowych. "Kwota dotacji od Prezydenta wynosi 51 tys. zł, a sam wyjazd na jeden mecz do Olsztyna, to kwota ok. 10 tys. zł" - wyliczają w SWD, prosząc jednocześnie o wsparcie zbiórki pieniężnej. 

SWD Wodzisław organizuje zbiórkę pieniędzy. "To sprzeciw wobec dyskryminacji kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu"
Zarząd i zawodniczki SWD Wodzisław Śląski wierzą, że dzięki wsparciu kibiców uda się pozyskać środki na wyjazd do Olsztyna. fot. arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SWD Wodzisław organizuje zbiórkę pieniędzy. "To sprzeciw wobec dyskryminacji kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu"

Na 25 lutego PZPN ustalił termin zaległego spotkania drużyn SWD Wodzisław oraz Stomilanki Olsztyn. Niefortunny termin przypadł na szczyt okresu przygotowań do sezonu. Niestety, jak podkreśla zarząd pierwszoligowego klubu piłki nożnej kobiet SWD Wodzisław, już teraz czkawką odbija się decyzja o pomniejszeniu wnioskowanych kwot miejskich dotacji dla klubów sportowych. 

- Prezydent Miasta, P. Mieczysław Kieca obciął SWD środki przyznane dotacją przez Komisję Konkursową: z kwoty 166 tys. zł na 51 tys. zł. W poprzednim roku, Pan Prezydent również „zadbał” o to, aby utrudnić funkcjonowanie SWD i nie przeznaczył 100 tys. zł, które zostały uchwalone dla SWD, przez Radnych Rady Miasta – ponad podziałami. Obecnie, Prezydent tworzy procedurę przetargu na kwotę 800 tys. zł, zatwierdzoną przez Radnych Miejskich, co zaburzyło całkowicie finanse SWD (toczy się i toczy się, i toczy się…procedura) i zawiesiła nas w finansowej próżni - uważają członkowie zarządu SWD Wodzisław z prezesem Sebastianem Klimkiem na czele. 

Jeden wyjazd to 20 proc. dotacji

Jako najbliższy przykład wysokich kosztów, działacze przytaczają planowany na 25 lutego wyjazd. - Koszt dwudniowego wyjazdu do Olsztyna, to kwota ok. 10 tys. zł (co stanowi 20% przyznanej dotacji przez Prezydenta – sic!). Tak, kwota dotacji od Prezydenta wynosi 51 tys. zł, a sam wyjazd na jeden mecz do Olsztyna, to kwota ok. 10 tys. zł. Dlatego jesteśmy zmuszeni prosić Was o wsparcie, aby Wasza drużyna, aby te dzielne dziewczyny naszego Miasta, dalej walczyły o najwyższy cel, jakim jest awans do ekstraligi oraz Młodzieżowe Mistrzostwo Polski CLJ U-17. Jednocześnie mamy nadzieję, że Pan Prezydent Miasta, naprawi swoje błędy i przestanie dyskryminować kobiecy sport w Wodzisławiu Śl. - wyjaśniają w zarządzie SWD.

Zbiorka na koszty meczu

Musimy wspólnie i jasno wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji dziewczyn i kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu Śląskim - dodają przedstawiciele klubu, publikując w sieci zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów wyjazdu najbliższego meczu. 
"Obecna dotacja dla SWD jest uwłaczająca godności sportu w Wodzisławiu Śl., zaś przedłużający się przetarg na promocję sportu co raz bardziej się oddala. Nasze piłkarki mają ogromną szansę, awansować do grona 12 najlepszych drużyn w Polsce! Olsztyn czeka na podbój! Razem pomóżmy im pojechać na mecz" - czytamy w opisie zbiórki. 

KLUB SWD WODZISŁAW MOŻECIE WESPRZEĆ POPRZEZ ZBIÓRKĘ W PORTALU ZRZUTKA.PL >>>


O przyznaniu dotacji dla klubów sportowych wcześniej pisaliśmy tutaj:

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.