Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Gotowi na sport? W Arenie Rafako rywalizowało 140 uczniów klas trzecich

12.03.2022 09:49 | 0 komentarzy | ma.w

Pod hasłem - pytaniem o gotowość do uprawiania sportu - 11 marca w Hali Sportowej Arena Rafako odbył się happening sportowy dla uczniów klas III raciborskich szkół podstawowych.

Gotowi na sport? W Arenie Rafako rywalizowało 140 uczniów klas trzecich
140 uczestników liczyła impreza sportowa dla uczniów klas trzecich, na którą zaprosiła SP15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorami wydarzenia byli Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 15 w Raciborzu, OSiR Racibórz oraz Urząd Miasta Racibórz.

Uroczystego otwarcia rozgrywek sportowych dokonali dyrektor SP15 Dariusz Malinowski z towarzyszącą mu kierownik ds. szkolenia sportowego Ludmiłą Nowacką.

Na starcie imprezy stawili się liczni reprezentanci klas III, wielu raciborskich szkół:

-Szkoły Podstawowej Nr 1

-Szkoły Podstawowej Nr 3

-Szkoły Podstawowej Nr 4

-Szkoły Podstawowej Nr 13

-Szkoły Podstawowej Nr 18

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach

- Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Raciborzu- Sudole

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciborzu-Ocicach

oraz gospodarze - Szkoła Podstawowa nr 15.

Zanim trzecioklasiści ruszyli do zmagań sportowych, wszyscy wspólnie wzięli udział w rozgrzewce, którą przeprowadzili podopieczni Szkolnego Klubu Wolontariusza „Razem silniejsi”, działającego przy SP 15 w Raciborzu.

Wolontariusze w trakcie trwania imprezy czuwali także nad sprawnym lokowaniem reprezentacji szkół na odpowiednich stacjach, przygotowaniem sprzętu w poszczególnych konkurencjach oraz zadbali o oprawę muzyczną imprezy.

Uczniowie startowali w 5 konkurencjach :

-sztafeta wahadłowa z pałeczką,

-sztafeta gwieździsta,

-bieg z zamianą piłek w kołach ringo,

-bieg zwinnościowy (płotek,ławeczka,szarfa) i

-skoki dodawane z miejsca.

Wynik nie był najważniejszy, a głównym celem happeningu było:

- rozwijanie sprawności fizycznej po pandemii wśród dzieci;

- propagowanie gier i zabaw ruchowych, jako zdrowej formy spędzania czasu wolnego;

- rozwijanie zainteresowania sportem wśród dzieci raciborskich od najmłodszych lat oraz

- zachęcenie w przyszłości do uprawiania sportu, to zwycięzcy zostali wyłonieni.

W klasyfikacji końcowej bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 15, uczęszczający do klas ogólnorozwojowych sportowych: I miejsce- klasa 3B (79 pkt), II miejsce- klasa 3A (74 pkt).

- To potwierdza fakt, iż utworzenie swego czasu klas ogólnorozwojowych sportowych było strzałem w dziesiątkę - przekazuje Nowinom Ludmiła Nowacka.

Na miejscu III uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 13 (58 pkt).

Wszystkim uczestnikom happeningu „Gotowi na Sport?” wręczono pamiątkowe dyplomy, napój oraz słodki upominek, natomiast uczniowie z podium dodatkowo otrzymali piękne medale.

- Trzecioklasistom ta forma wzajemnej sportowej rywalizacji zdecydowanie przypadła do gustu czego dowodem były ich uśmiechnięte buzie, dlatego z pewnością to nie ostatnia tego typu impreza - zapowiada L. Nowacka.

- Za tak duży odzew w środowisku oraz liczne stawiennictwo, serdecznie dziękujemy. To dowód na to, że jesteśmy świadomi, jak ważny jest sport, zwłaszcza po okresie pandemii i wracamy powoli do tradycji sportowych i wzajemnej integracji - dodaje kierownik ds. szkolenia sportowego

SP 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu zaprasza chętnych uczniów, którzy chcieliby rozpocząć przygodę ze sportem i tych, którzy pragną rozwinąć swe sportowe skrzydła.

Oferta placówki to klasy o profilach: pływackim, lekkoatletycznym, piłkarskim, czy ponowne utworzenie klasy pierwszej ogólnorozwojowej.

Rodziców, którzy są zainteresowani szkoleniem swoich pociech w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi, placówka zaprasza na zebranie 15 marca 2022 na godz. 17.00. Spotkanie poprowadzą trenerzy pływania i lekkoatletyki.

Przygotowaniem imprezy z ramienia SP 15 zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego:

Irena Noga, Joanna Sroka, Ewa Rudzka-Bałys, Grażyna Kłoda, Ewa Sienkiewicz, Elżbieta Galicka, Adam Kurpis, Janusz Lukoszek, Lidia Zawadzka.

Ludzie:

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.