Poniedziałek, 4 marca 2024

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

LKS Krzyżanowice wygrał w Czernicy [ZDJĘCIA]

21.03.2022 13:48 | 0 komentarzy | dud

Wynikiem 0:2 zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz LKS-u Krzyżanowice z Zameczkiem Czernica. Po pierwszej wyrównanej i bezbramkowej połowie, w drugiej goście wypunktowali miejscowych.

LKS Krzyżanowice wygrał w Czernicy [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po niemrawym początku meczu Czernicy z Krzyżanowicami, z biegiem czasu zaczęły się pojawiać sytuacje podbramkowe. Dwie pierwsze miał Zameczek. W 22. minucie bliski gola był Norbert Franke, ale nie sięgnął miękko wrzuconej piłki przez Mariusza Regułę. Trzy minuty później niepilnowany w polu karnym Mateusz Pawlak główkował nad bramką. W odpowiedzi w 26. minucie Jakub Białas trafił bezpośrednio z rzutu rożnego w słupek, a w 36. minucie Patryk Antończak z rzutu wolnego przymierzył za wysoko. Gola do szatni mógł zdobyć Pawlak, ale jego uderzenie z dystansu padło łupem Mateusza Kuhna, bramkarza przyjezdnych.

Po zmianie stron od początku przycisnęła Czernica. W 49. minucie strzał Reguły z rzutu wolnego obronił Kuhn. Chwilę później Reguła podawał wzdłuż linii bramkowej, ale piłka po strzale wślizgiem Patryka Krzysztonia przeszła minimalnie obok bramki. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować jednak goście i w efekcie w 69. minucie wyszli na prowadzenie, gdy Adam Turkiewicz wykorzystał podbramkowe zamieszanie po rzucie rożnym. Pięć minut później do wyrównania mógł doprowadzić Mateusz Tuleja, ale z dystansu trafił w poprzeczkę. Krzyżanowice nastawiły się na grę z kontry. W 75. minucie takowa nie została jeszcze wykorzystana, bo Tobiasz Wyrobek fatalnie przestrzelił, ale minutę później Turkiewicz lepiej sfinalizował ją od swojego kolegi z zespołu i zrobiło się 0:2. Do końca spotkania niewiele się działo, kolejne zmiany nie zmieniały obrazu meczu. Debiutujący w barwach Zameczku Dominik Szczęch wszedł na ostatnie pół godziny meczu i próbował kreować akcje, ale przy nieobecności pauzującego za kartki Marcina Sobczaka, wyraźnie brakowało finalizacji.

LKS Zameczek Czernica - LKS Krzyżanowice 0:2 (0:0)

  • 0:1 - Adam Turkiewicz (69.)
  • 0:2 - Adam Turkiewicz (76.)

Czernica:

Dawid Fugiel - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Karol Bochenek, Mariusz Reguła - Aleksander Szweda (85. Patryk Łanoszka), Szymon Kaizik (70. Kamil Smal), Mateusz Pawlak (60. Dominik Szczęch) - Norbert Franke (90. Michał Świdergoł).

Krzyżanowice:

Mateusz Kuhn - Piotr Gołąbek, Adrian Kamczyk, Łukasz Musioł, Jakub Białas, Patryk Antończak, Adam Turkiewicz, Patryk Gałązka (84. Jakub Bugla), Tomasz Wyrobek (91. Samuel Staś), Tobiasz Wodecki, Paweł Kulczyk (90. Michał Fichna).

Żółte kartki: Bochenek, Jacek Rapacki (rezerwowy), Krzysztoń - Kulczyk, Antończak.

źródło: Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl