LKS Krzyżanowice wygrał w Czernicy [ZDJĘCIA]

21.03.2022 13:48 | 0 komentarzy | dud

Wynikiem 0:2 zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz LKS-u Krzyżanowice z Zameczkiem Czernica. Po pierwszej wyrównanej i bezbramkowej połowie, w drugiej goście wypunktowali miejscowych.

Po niemrawym początku meczu Czernicy z Krzyżanowicami, z biegiem czasu zaczęły się pojawiać sytuacje podbramkowe. Dwie pierwsze miał Zameczek. W 22. minucie bliski gola był Norbert Franke, ale nie sięgnął miękko wrzuconej piłki przez Mariusza Regułę. Trzy minuty później niepilnowany w polu karnym Mateusz Pawlak główkował nad bramką. W odpowiedzi w 26. minucie Jakub Białas trafił bezpośrednio z rzutu rożnego w słupek, a w 36. minucie Patryk Antończak z rzutu wolnego przymierzył za wysoko. Gola do szatni mógł zdobyć Pawlak, ale jego uderzenie z dystansu padło łupem Mateusza Kuhna, bramkarza przyjezdnych.

Po zmianie stron od początku przycisnęła Czernica. W 49. minucie strzał Reguły z rzutu wolnego obronił Kuhn. Chwilę później Reguła podawał wzdłuż linii bramkowej, ale piłka po strzale wślizgiem Patryka Krzysztonia przeszła minimalnie obok bramki. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować jednak goście i w efekcie w 69. minucie wyszli na prowadzenie, gdy Adam Turkiewicz wykorzystał podbramkowe zamieszanie po rzucie rożnym. Pięć minut później do wyrównania mógł doprowadzić Mateusz Tuleja, ale z dystansu trafił w poprzeczkę. Krzyżanowice nastawiły się na grę z kontry. W 75. minucie takowa nie została jeszcze wykorzystana, bo Tobiasz Wyrobek fatalnie przestrzelił, ale minutę później Turkiewicz lepiej sfinalizował ją od swojego kolegi z zespołu i zrobiło się 0:2. Do końca spotkania niewiele się działo, kolejne zmiany nie zmieniały obrazu meczu. Debiutujący w barwach Zameczku Dominik Szczęch wszedł na ostatnie pół godziny meczu i próbował kreować akcje, ale przy nieobecności pauzującego za kartki Marcina Sobczaka, wyraźnie brakowało finalizacji.

LKS Zameczek Czernica - LKS Krzyżanowice 0:2 (0:0)

• 0:1 - Adam Turkiewicz (69.)
  • 0:2 - Adam Turkiewicz (76.)