środa, 29 listopada 2023

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Dwa złota i jeden brąz zapaśników Unii Racibórz w Mistrzostwach Polski Juniorów w Arenie Rafako. Drużyna unitów najlepsza w kraju

10.04.2022 18:58 | 1 komentarz | ma.w

Dawid Mkrtchyan i Mateusz Iwanowski wygrali swoje kategorie, a Jakub Otulak zajął trzecie miejsce w rywalizacji klasyków wieku do 20 lat. Krajowe mistrzostwa odbyły się w Raciborzu 9 kwietnia. W walce o medale wziął tam udział także Piotr Stolarczyk. Wysoko plasowali się również także: Piotr Skalik (5), Michał Rostek (5) i Andrea Ratajczak (5). Prezydent miasta nagrodził na turnieju najlepszych zapaśników z Raciborza.

Dwa złota i jeden brąz zapaśników Unii Racibórz w Mistrzostwach Polski Juniorów w Arenie Rafako. Drużyna unitów najlepsza w kraju
Prezydent Raciborza z najlepszymi zapaśnikami raciborskiego MKZ Unia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zestawieniu końcowym z udziałem 43 klubów z całej Polski MKZ Unia Racibórz zwyciężyła z 72 punktami, wyprzedzając AKS Piotrków Trybunalski (63) i RCSZ Olimpijczyk Radom (61). W pierwszej dziesiątce znalazł się UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle. Z wyniku juniorów Unii cieszył się ich trener Mateusz Wolny podkreślając, że raciborski klub ma przyszłościowych zapaśników. W Unii wierzą, że na kolejne Igrzyska Olimpijskie - w Paryżu - pojedzie reprezentant klubu z placu Jagiełły.

123 zawodników przyjechało do Raciborza, by walczyć na trzech matach rozłożonych w hali sportowej przy ul. Łąkowej. Najliczniej obsadzone były kategorie wagowe 67 kg i 72 kg.

Obecny na wydarzeniu prezes Polskiego Związku Zapaśniczego - Andrzej Supron mówił, że w Raciborzu panuje wyjątkowa atmosfera do uprawiania tej dyscypliny. I nie zmienia się to od czasów, gdy on przyjeżdżał tu walczyć przy wypełnionych po brzegi trybunach.

Andrzej Supron prezes PZZ.mp3

Z uroczystości otwarcia imprezy prowadziliśmy transmisję NA ŻYWO, jest do obejrzenia pod tym linkiem: https://fb.watch/ciNKFINNSY/. Tam m.in. są wszystkie przemowy VIP-ów na inaugurację mistrzostw.

Ryszard Wolny występował w podwójnej roli - wiceprezesa PZZ i prezesa oraz trenera MKZ Unii Racibórz.

Mateusz Wolny prowadzi juniorską ekipę w MKZ Unii Racibórz. Przypomniał sobie kiedy sam był juniorem, a był to, jak sam mówił, buntowniczy okres w jego życiu.

Dawid Ersetic utytułowany zapaśnik Unii, były kadrowicz teraz śledził zawody już w roli trenera, bo zakończył karierę zawodniczą.

Wydarzenie w Raciborzu zgromadziło wiele sław środowiska zapaśniczego. Przyjechał m.in. Stanisław Krzesiński trener reprezentacji Polski w zapasach m.in. z lat odkrywania talentu Ryszarda Wolnego na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku.

Dyrektor ZSOMS Racibórz Marcin Kunicki, mimo że jest pasjonatem pływania, to był jednym z kibiców, którzy witali w 1996 roku złotego medalistę IO w Atalancie Ryszarda Wolnego.

Trener Piotr Żurawik jeszcze niedawno rywalizował jako Ninja Warrior w show telewizji Polsat. W MKZ zadbał o przygotowanie zapaśników do turnieju mistrzowskiego.

Prezydent Raciborza nagrodził najlepszych zawodników MKZ Unia Racibórz.

Ludzie:

Ryszard Wolny

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.