środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Nagrody dla najlepszych sportowców 2021 zostały wręczone

15.04.2022 11:55 | 0 komentarzy | NM

Rybniccy sportowcy otrzymali nagrody i wyróżnienia za swoje osiągnięcia. Najwięcej laurów zdobyli judocy, którym przypadły tytuły najlepszych sportowców i trenera roku 2021.

Nagrody dla najlepszych sportowców 2021 zostały wręczone
Sportowcy otrzymali zasłużone nagrody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nagrody dla sportowców

Sportowe wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Ziemi Rybnickiej, która odbyła się w czwartek, 14 kwietnia. Laureatom nagrody wręczali prezydent Rybnika Piotr Kuczera oraz jego zastępca Piotr Masłowski. 

Tytuł Najlepszego Sportowca 2021 Roku Miasta Rybnika otrzymali judocy, którzy reprezentowali w 2021 roku Polskę na ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio:

  • Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik, judo)

Utytułowana judoczka Polonii Rybnik z wieloma osiągnięciami na poziomie mistrzostw świata i Europy, w 2021 roku wywalczyła 7 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W minionym roku zdobyła też 3 miejsce w Pucharze Świata Grand Slam Turcja i 5 miejsce w Pucharze Świata Grand Slam Izrael.

  • Piotr Kuczera (Kejza Team, judo)

Zawodnik Klubu Sportowego Kejza Team Rybnik, który w swojej sportowej karierze  ma na koncie medale rangi mistrzostw Polski, Europy i Świata, został wyróżniony w 2021 roku za zdobycie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów w Judo. 

  • Agata Perenc (Polonia Rybnik, judo)

Judoczka Polonii Rybnik z wieloma osiągnięciami w imprezach mistrzowskich w ubiegłych latach, wywalczyła w 2021 roku 5 miejsce w Pucharze Świata Grand Slam Turcja. 

Każdy ze sportowców otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł (1500 zł za tytuł Najlepszego Sportowca oraz 3,5 tys. zł za osiągnięty wynik sportowy). 

Najlepszym Trenerem 2021 Roku Miasta Rybnika został Artur Kejza prezes i trener w Klubie Sportowym Kejza Team Rybnik (m.in. trener Piotra Kuczery), otrzymując nagrodę w wysokości 4 tys. zł.  Nagrodę za osiągnięcia w działalności sportowej i 3 tys. zł przyznano Grzegorzowi Mularczykowi trenerowi baseballowego Klubu Sportowego Silesia Rybnik, m.in. za osiągniecie 1 miejsca w Mistrzostwach Polski (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) z juniorami młodszymi.

Podczas gali nagrody finansowe otrzymało jeszcze 43 sportowców, a wśród wyróżnionych najliczniejsze grono stanowili bejsboliści Silesii Rybnik i młode koszykarki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Nagrody pieniężne za osiągnięty wynik sportowy: 

  1. Dominika Bednarek (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, koszykówka) – 1000 zł
  2. Aleksander Benisz (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  3. Mateusz Benisz (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł)
  4. Radosław Bębeński (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  5. Jan Bielak (Silesia Rybnik, baseball) – 300 zł
  6. Dominik Czerny (Towarzystwo Sportowe Volley Rybnik, siatkówka) – 1000 zł
  7. Anna Duda (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, pływanie) – 550 zł
  8. Kacper Duda (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, pływanie) – (800 zł)
  9. Emil Dudek (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  10. Franciszek Dudek (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  11. Kamil Dudek (Silesia Rybnik, baseball) – 300 zł
  12. Karol Dwojakowski (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  13. Szymon Dwojakowski (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  14. Karolina Figa (Klub Szachowy Zefir Boguszowice, szachy) – 300 zł
  15. Kacper Fojcik (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  16. Szymon Garus (Silesia Rybnik, baseball) –  550 zł
  17. Bartosz Giemza (kolarstwo pumptrack) – 550 zł
  18. Julia Jargoń (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, koszykówka) – 300 zł
  19. Dominik Kawulak (kolarstwo pumptrack) –  300 zł
  20. Klaudia Keller (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, koszykówka) – 300 zł
  21. Oliwia Keller (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, koszykówka) – 300 zł
  22. Karol Kocemba (Silesia Rybnik, baseball) – 300 zł
  23. Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik, judo) – 3 500 zł
  24. Łukasz Kubiak (Rybnickie Centrum Sportów Walki Taekwon-do Fighter – TKM) – 1000 zł
  25. Piotr Kuczera (Kejza Team, judo) – 3 500 zł
  26. Adrian Mularczyk (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  27. Szymon Niedziela (kolarstwo pumptrack) – 300 zł
  28. Konrad Niekłań (Silesia Rybnik, baseball) –  550 zł
  29. Agata Perenc (Polonia Rybnik, judo) – 3 500 zł
  30. Mariusz Prudel (Towarzystwo Sportowe "Volley" Rybnik, siatkówka) – 800 zł
  31. Paulina Raudner (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, koszykówka) – 300 zł
  32. Patryk Sawicki (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  33. Marek Setla (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  34. Patryk Sobik (Silesia Rybnik, baseball) – 300 zł
  35. Przemysław Sobik (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  36. Violetta Sobik (Sokolnia, akrobatyka sportowa) – 300 zł
  37. Robert Stęchły (Silesia Rybnik, baseball) –  550 zł
  38. Dawid Szulik (Polonia Rybnik, judo) – 1000 zł
  39. Mikołaj Szulik (Uczniowski Klub Sportowy Avatar, kolarstwo szosowe) – 800 zł
  40. Szymon Szulik (Polonia Rybnik, judo) – 800 zł
  41. Jakub Szymura (Silesia Rybnik, baseball) –  550 zł
  42. Dawid Tlołka (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  43. Maja Troszka (Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy, koszykówka) – 300 zł
  44. Piotr Walczak (Śląski Klub Sportowy Niesłyszących w Rybniku, szachy) – 300 zł
  45. Jacek Wilk (Silesia Rybnik, baseball) – 550 zł
  46. Marcin Zyzek (Silesia Rybnik, baseball) –  300 zł.

Wyróżnienie za osiągnięty wyniki sportowy:

  1. Patrycja Klemczak (Uczniowski Klub Sportowy Feniks, kolarstwo BMX Racing) – dyplom

Łączna pula nagród oraz wyróżnień za osiągnięte w 2021 roku wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej wyniosła 44 700 zł. Laureaci zostali wybrani spośród nadesłanych przez kluby zgłoszeń. Nagrody przyznaje prezydent Miasta Rybnika zgodnie z uchwałą nr 742/XLVII/2018 Rady Miasta Rybnika z dnia 19 kwietnia 2018 r. w oparciu o opinię kapituły do spraw nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej.

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika