Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Międzynarodowy Puchar Polski MFR w Radlinie [ZDJĘCIA, LIVE]

24.04.2022 21:47 | 0 komentarzy | AgaKa

Dwa dni sportowej rywalizacji, ponad 270 zawodników z całej Polski oraz z Czech, Słowacji, Ukrainy i Irlandi. W Radlinie odbył się turniej Federacji MFR - Polish Cup International 2022. 

Międzynarodowy Puchar Polski MFR w Radlinie [ZDJĘCIA, LIVE]
Momentami w ringu bywało naprawdę ostro
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak bardzo międzynarodowo z tak ogromną liczbą zawodników jeszcze nie było. Puchar Polski MFR rozrasta się z turnieju na turniej. - Tak dużej frekwencji jeszcze nie mieliśmy - ponad 270 zawodników w dwa dni. W hali MOSiR Radlin jesteśmy w stanie przyjąć 300 zawodników i powoli dobijamy już do tej liczby. Jeśli zawodników będzie jeszcze więcej, zawody będziemy przenosić do większej areny. W planach są Gliwice - powiedział organizator, Robert Szindler.

W zawodach startują weterani, jest też sporo nowych twarzy. Jaki jest sekret tego sukcesu? - Mamy niskie jak na takie zawody opłaty startowe. W cenie zawodnicy otrzymują między innymi posiłki regeneracyjne, mamy sędziów, stewardów. Mamy też walki w ringu, które normalnie odbywają się od 16 roku życia. My pozwalamy młodszym zawodnikom stanąć w ringu, ale do dużo lżejszych walk. Dzięki temu zawodnicy już na wczesnym etapie mogą doświadczyć tego uczucia, jak to jest walczyć w prawdziwym ringu - komentuje Szindler. 

W tym roku poza polskimi zawodnikami na matach zmierzyli się zawodnicy z Czech, Słowacji, Ukrainy i Irlandi. - Jest bardzo międzynarodowo, co bardzo cieszy - mówi Szindler. - Po covidowej przerwie naprawdę wspaniale jest widzieć zagranicznych zawodników.

Zobacz live z MOSiR Radlin