Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

22.05.2022 21:01 | 1 komentarz | AgaKa, ak

Obecna aura jest łaskawa dla piłkarzy i pozwala w dobrych warunkach rozgrywać kolejne mecze mistrzowskie. Drużyny walczące o awanse nie mogą sobie pozwalać na jakiekolwiek straty punktów, a ekipy zagrożone degradacją muszą unikać porażek. Zapraszamy do lektury.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga (PZPN)

Wyniki XXXIV kolejki (22.05.2022)

  • Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie 1:1 (1:1)
  • GKS Katowice – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
  • GKS Tychy – Korona Kielce 1:1 (0:1)
  • Odra Opole – Resovia Rzeszów 0:3 (0:2)
  • Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (4:0)
  • Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
  • Górnik Polkowice – Miedź Legnica 0:1 (0:1)
  • Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
  • Stomil Olsztyn – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

Wynik zaległego meczu XXXIII kolejki (16.05.2022)

  • Górnik Polkowice – Resovia Rzeszów 3:0 (0:0)

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Miedź Legnica347756:22
2.Widzew Łódź346253:38
3.Arka Gdynia346162:39
4.Korona Kielce345646:37
5.Odra Opole345151:46
6.Chrobry Głogów345043:34
7.Sandecja Nowy Sącz344739:36
8.GKS Katowice344644:47
9.Podbeskidzie Bielsko-Biała344548:41
10.ŁKS Łódź344533:37
11.Resovia Rzeszów344442:39
12.GKS Tychy344437:41
13.Skra Częstochowa343828:41
14.Puszcza Niepołomice343741:50
15.Zagłębie Sosnowiec343641:48
16.Stomil Olsztyn343532:52
17.Górnik Polkowice342932:54
18.GKS Jastrzębie342532:58

Awans do Ekstraklasy: Miedź Legnica i Widzew Łódź.

Spadek do II ligi: GKS Jastrzębie, Górnik Polkowice i Stomil Olsztyn.

Udział w meczach barażowych o awans do Ekstraklasy: Arka Gdynia, Korona Kielce, Odra Opole i Chrobry Głogów.


III liga – grupa 3 (PZPN)

Wyniki XXX kolejki (21/22.05.2022)

  • Odra Wodzisław Śląski – Pniówek Pawłowice 0:2 (0:1)
  • Polonia Bytom – MKS Kluczbork 1:1 (1:0)
  • Goczałkowice-Zdrój – Rekord Bielsko-Biała 0:3 (0:1)
  • Carina Gubin – Zagłębie Lubin II 0:2 (0:1)
  • Piast Żmigród – Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:0)
  • Warta Gorzów Wlkp. – Lechia Zielona Góra 1:1 (0:0)
  • Foto-Higiena Błyskawica Gać – Ślęza Wrocław 1:5 (0:2)
  • Górnik Zabrze II – Stal Brzeg 1:2 (1:0)
  • Miedź Legnica II – Gwarek Tarnowskie Góry 1:6 (1:1)

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Zagłębie Lubin II306773:36
2.Polonia Bytom305950:29
3.Ślęza Wrocław305767:33
4.Rekord Bielsko-Biała305559:36
5.Miedź Legnica II305252:44
6.Goczałkowice-Zdrój304742:36
7.Górnik Zabrze II304542:39
8.Stal Brzeg304039:37
9.Pniówek Pawłowice303841:51
10.Gwarek Tarnowskie Góry303743:46
11.Lechia Zielona Góra303639:40
12.MKS Kluczbork303643:51
13.Warta Gorzów Wlkp.303539:46
14.Carina Gubin303436:43
15.Odra Wodzisław Śląski303437:55
16.Piast Żmigród303241:62
17.Karkonosze Jelenia Góra303036:57
18.Foto-Higiena Gać301524:62

Zapowiedź XXXI kolejki (28.05.2022)

Ślęza Wrocław – Polonia Bytom (sb 14:00), Lechia Zielona Góra – Goczałkowice-Zdrój (sb 14:00), Foto-Higiena Błyskawica Gać – Piast Żmigród (sb 14:00), Rekord Bielsko-Biała – Carina Gubin (sb 15:00), Zagłębie Lubin II – Górnik Zabrze II (sb 16:00), Pniówek Pawłowice – Miedź Legnica II (sb 17:00), MKS Kluczbork – Odra Wodzisław Śląski (sb 17:00), Stal Brzeg – Karkonosze Jelenia Góra (sb 17:00), Gwarek Tarnowskie Góry – Warta Gorzów Wlkp. (sb 17:00).


IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)

Wyniki XXVI kolejki (21.05.2022)

  • Decor Bełk – Czechowice-Dziedzice 2:6 (1:1)
  • Piast Gliwice II – Unia Turza Śląska 2:1 (1:1)
  • Spójnia Landek – ROW Rybnik 4:1 (1:0)
  • LKS Czaniec – Unia Książenice 3:0 (2:0)
  • Orzeł Łękawica – Czarni Gorzyce 4:0 (2:0)
  • LKS Bestwina – GKS Tychy II 0:3 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała II – Kuźnia Ustroń 0:2 (0:1)
  • Drzewiarz Jasienica – Czarni-Góral Żywiec 3:0 (wo)

Wynik zaległego meczu XX kolejki (18.05.2022)

  • LKS Bestwina – Drzewiarz Jasienica 1:1 (0:0)

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.GKS Tychy II265777:25
2.Decor Bełk255251:31
3.Unia Turza Śląska264857:38
4.Piast Gliwice II264653:35
5.LKS Czaniec254448:32
6.Czechowice-Dziedzice264251:33
7.Kuźnia Ustroń264138:32
8.Drzewiarz Jasienica263634:41
9.Spójnia Landek263544:40
10.Orzeł Łękawica263544:45
11.ROW Rybnik263458:59
12.Podbeskidzie Bielsko-Biała II263133:37
13.Czarni Gorzyce262932:55
14.Unia Książenice262546:68
15.LKS Bestwina261528:66
16.Czarni-Góral Żywiec*26717:74

*Drużyna wycofana z rozgrywek przed rundą wiosenną.

Zapowiedź XXVII kolejki (25.05.2022)

Czarni Gorzyce – LKS Bestwina (śr 18:00), Unia Turza Śląska – Drzewiarz Jasienica (śr 18:00), Unia Książenice – Piast Gliwice II (śr 18:00), GKS Tychy II – Decor Bełk (śr 18:00), Kuźnia Ustroń – Orzeł Łękawica (śr 18:00), Podbeskidzie Bielsko-Biała II – Spójnia Landek (śr 18:00), Czechowice-Dziedzice – LKS Czaniec (śr 18:00), ROW Rybnik – pauza.

Zapowiedź XXVIII kolejki (28.05.2022)

LKS Czaniec – GKS Tychy II (sb 14:00), ROW Rybnik – Unia Turza Śląska (sb 17:00), Decor Bełk – Czarni Gorzyce (sb 17:00), Drzewiarz Jasienica – Unia Książenice (sb 17:00), LKS Bestwina – Kuźnia Ustroń (sb 17:00), Orzeł Łękawica – Podbeskidzie Bielsko-Biała II (sb 17:00), Piast Gliwice II – Czechowice-Dziedzice (sb 17:00), Spójnia Landek – pauza.