Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Historyczne zwycięstwo dziewczynek z Rudnika. To największy sukces sportowy tej placówki [ZDJĘCIA]

23.05.2022 08:24 | 0 komentarzy | mad

Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczynki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku, które wygrały Śląski Finał Wojewódzki XXII edycji turnieju z "Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii wiekowej U-8.

Historyczne zwycięstwo dziewczynek z Rudnika. To największy sukces sportowy tej placówki [ZDJĘCIA]
Zwycięski skład tworzą: Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk i Amelia Bury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarki z Rudnika okazały się prawdziwą rewelacją turnieju, który odbył się w MOSiR w Sosnowcu. W grupie eliminacyjnej zanotowały dwa zwycięstwa z SP Rydułtowy 3-1 oraz UKKS Katowice 5-0. W meczu półfinałowym pokonały SMS Tychy 2-0. W meczu finałowym ponownie spotkały UKKS Katowice, gdzie w regulaminowym czasie odnotowano remis 1-1. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowały waleczne zawodniczki z Rudnika wygrywając 1-0.

- Sukces jest tym większy, iż drużyna z Rudnika cały turniej grała w pięcioosobowym składzie nie mając wsparcia z ławki rezerwowych - podkreśla Weronika Żymełka, dyrektor placówki.

Zdobycie tytułu Mistrzyń Śląska to dla małej szkoły z Rudnika największy sportowy sukces.

Skład zwycięskiego zespołu - Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk, Amelia Bury. Były także wyróżnienie indywidualne, które otrzymała królowa strzelczyń Paulina Bujak. Trenerem drużyny z Rudnika jest Bożena Walaszek.

- Warto wspomnieć, że 20 lat temu Szkoła Podstawowa w Rudniku zdobyła II miejsce w tym samym turnieju. Dzisiejszy jednak sukces jest nietuzinkowy - dodaje dyrektor Żymełka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Nożnej. Sponsorem imprezy był Tymbark, zaś sponsorem brązowym Electrolux i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Komitet honorowy nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia.

źródło: ZSP w Rudniku, oprac. (d)