Wtorek, 30 maja 2023

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Szosowy Mistrz Polski to policjant z Wodzisławia [ZDJĘCIA]

04.08.2022 15:20 | 3 komentarze | sqx

Policjant z Wodzisławia zadebiutował w jednym z najbardziej obleganych wyścigów w Polsce. ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2022 to ponad 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników, a asp. szt. Tomasz Stępień nie miał sobie równych i został Szosowym Mistrzem Służb Mundurowych.

Szosowy Mistrz Polski to policjant z Wodzisławia [ZDJĘCIA]
Warunki pogodowe nie sprzyjały uczestnikom wyścigu, ale dla asp. sztab. Tomasz Stępień deszczowa aura nie stanowiła problemu w drodze po zwycięstwo./ fot. KPP Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tour de Pologne jest największą imprezą kolarską w Polsce, a Orlen Tour de Pologne Amatorów cieszy się największym prestiżem wśród ludzi, których pasją są rowery. W tym roku na ponad 75-kilometrowej trasie ścigało się prawie 2 tys. kolarzy szosowych. Policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników, jak i kibicujących, ale walczyli także o tytuł Mistrza Polski Komendanta Głównego Policji.

Trasa wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego przebiegała przez powiat przemyski i była bardzo wymagająca. Zaczynała się przy Hotelu w Arłamowie i przebiegała przez miejscowości Makowa, Gruszowa, Aksmanice, Huwniki, Nowosiółki Dydyńskie i Kalwarię Pacławską. Wiele podjazdów, szybkich zjazdów i zróżnicowanego terenu, w wyjątkowo deszczową niedzielę było sporym wyzwaniem. Reprezentanci Policji walczyli w tym wyścigu o tytuł Mistrza Polski Policji.

Asp. sztab. Tomasz Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim wśród policjantów nie miał sobie równych i w kategorii M2 zdobył tytuł Szosowego Mistrza Polski Służb Mundurowych w kolarstwie górskim szosowym. Co więcej, start w Tour de Pologne Amatorów był jego debiutem.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka, dekoracji najlepszych policjantów dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Adam Marekwica, również pogratulował policjantowi tytułu Szosowego Mistrza Polski Służb Mundurowych w kolarstwie górskim i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

/źr. KPP Wodzisław Śląski/