środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Justyna Święty-Ersetic ostatnia w Chorzowie. „Nie ma cudów na bieżni”

06.08.2022 20:21 | 7 komentarzy | ma.w

Na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie - pierwszych zawodach Diamentowej Ligi w Polsce - raciborzanka chciała się przełamać po nieudanych MŚ w USA. Nie udało się, była na mecie dziewiąta, ostatnia. Przyczyną są jej problemy zdrowotne, o których sprinterka nie chce mówić.

Justyna Święty-Ersetic ostatnia w Chorzowie. „Nie ma cudów na bieżni”
Jeszcze na starcie Justyna Święty-Ersetic była pełna nadziei na dobry występ/screen TVP Sport
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Niestety te problemy mają wpływ na wynik. Jeśli nie możesz wykonywać treningów na 100%, to potem nie ma cudów na bieżni - powiedziała Sportowym Faktom WP.

Justyna Święty-Ersetic przygotowuje się na obozie kadry w polskich górach do Mistrzostw Europy w Monachium. Odbędą się od 15 do 21 sierpnia.

- Nie wiedziałam dzisiaj, czego się po sobie spodziewać. Nie wiem, na co mnie stać przed mistrzostwami Europy. Czy będę biegać 400 m? Nie wiem, zobaczymy, jest jeszcze kilka dni - dodała w serwisie sportowym WP.

Przemysław Babiarz komentujący bieg z Justyną Święty-Ersetic w TVP Sport stwierdził, że jej wynik - 52,10 sek. go niepokoi i przydałoby się, aby biegała o pół sekundy szybciej. Wygrała Holenderka Femke Bol z rekordem mityngu - 49,75.

Sebastian Chmara na antenie TVP Sport pocieszał: będzie szybciej, wierzymy, że Justyna dołączy do reszty i odejmie więcej niż pół sekundy od tego rezultatu.

Końcowe wyniki chorzowskiego biegu na 400 m

Końcowe wyniki chorzowskiego biegu na 400 m

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka