Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Justyna Święty-Ersetic wicemistrzynią Europy w sztafecie na ME w Monachium

22.08.2022 08:37 | 0 komentarzy | ma.w

Raciborzanka pobiegła w finałowym biegu niemieckich mistrzostw. Polki miały świetny początek z Anną Kiełbasińską i znakomity finisz z Natalią Kaczmarek. Ta ostatnia odbierając pałeczkę z czwartego miejsca zakończyła bieg na drugiej - srebrnej pozycji. Święty-Ersetic biegła na trzeciej zmianie, była na niej czwarta. Aniołki zdobyły srebro z czasem 3.21,68 s.

Justyna Święty-Ersetic wicemistrzynią Europy w sztafecie na ME w Monachium
Sprinterka Justyna Święty-Ersetic ze srebrnym medalem ME w Monachium/screen TVP Sport
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sztafeta kobiet w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek uzyskała w Monachium drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkoatletyki.

Poziom finału określa się jako kosmiczny. - Trzeba było mieć niezły gazik, żeby wskoczyć na podium -oceniała Baumgart-Witan. Wskazała, że „było mokro, bieżnia zrobiła się ciężka”.

Na poprzednich ME w Berlinie w 2018 roku Polki zdobyły złoty medal z wynikiem 3.26,59 s.

Justyna Święty-Ersetic przyznała w TVP Sport, że stresowała się przed biegiem. - Jak wszyscy wiedzą, nie jestem w najlepszej dyspozycji. Dlatego był stres. Cieszę się, że to był mój ostatni bieg w tym sezonie. Chcemy odpocząć - powiedziała. 

— Myślę, że każda z nas wykrzesała z siebie ostatki sił, bo tak się biega w sztafecie. Chciałyśmy obronić tytuł mistrzyń Europy. Niestety to się nie udało, ale przegrać z takim wynikiem, to żaden wstyd. Szybciej biegałyśmy tylko w igrzyskach olimpijskich, więc to najlepiej świadczy o tym, jaki poziom był w Monachium - dodała w Onecie. Orientacyjny międzyczas jaki uzyskała na swojej zmianie wyniósł 51.2 s.

Mówiła też, że finał był „bardzo szybkim bieganiem”. Zwyciężyły w nim Holenderki z rezultatem 3.20,87.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka