Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Jastrzębski Węgiel wygrał ze Skrą Bełchatów

06.05.2010 00:00 | 3 komentarze | raf

Jastrzębski Węgiel wygrał z PGE Skrą Bełchatów w pierwszym meczu finału play-off 2:3. Chcielibyśmy oglądać częściej tak grający jastrzębski zespół!

Pierwszy set należał tylko do naszych siatkarzy, ale nie do całej drużyny tylko do trzech panów: Yudina, Abramowa i Łomacza, którzy wygrali dla nas tego seta. Jastrzębianie od początku partii wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca, pewnie wygrywając 18:25.

W drugiej partii Jastrzębie zaczęło równie mocno, jak w poprzedniej. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy schodzili z parkietu przy stanie 2:8 dla jastrzębskiego klubu. Później było już tylko lepiej i Jastrzębski Węgiel wygrał 16:25.

W trzecim secie obudziła się Skra. Od razu wyszła na prowadzenie i nie pozwoliła Jastrzębskiemu Węglowi wyrównać, choć nasi siatkarze walczyli do końca i kilka razy wydawało się, że doprowadzą do remisu. Ostatecznie Skra Bełchatów wygrała 25:20.

Czwarta partia była niezwykle wyrównana. Najpierw prowadziła Skra, później wyrównał Jastrzębski Węgiel. Na drugą przerwę techniczną to jastrzębianie schodzili prowadząc. Skra jednak nie odpuszczała i co rusz doprowadzała do remisu. Po niesamowitej końcówce bełchatowianie wygrali 28:26.

Tie-breaka bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze Skry. Jastrzębianie starali się wyrównać i wreszcie udało się. Skra nie pozwoliła jednak odskoczyć naszej drużynie. Ale wreszcie się udało, nasi siatkarze trzy punkty z rzędu i wygrali 12:15!