środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Skra wygrywa z Jastrzębskim Węglem 3:1

07.05.2010 00:00 | 1 komentarz | raf

Jastrzębski Węgiel przegrał 3:1 po ciężkim meczu z PGE Skrą Bełchatów w drugim meczu finału paly-off. Tym samym w rywalizacji finałowej mamy remis 1:1.

Tuż przed spotkaniem figla spłatała organizatorom elektryczność. Awaria światła sprawiła, że mecz rozpoczął się z dwudziestominutowym opóźnieniem. Set był dosyć nerwowy i obie drużyny popełniały wiele błędów. Zawodnicy na pewno czuli jeszcze trudy wczorajszego spotkania. Ostatecznie wygrała Skra 25:22.

Drugi set to znów mozolna gra o każdy punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swojego stylu gry, choć to Jastrzębski Węgiel przez większość tej partii prowadził. W końcówce naszym siatkarzom udało się odskoczyć na kilka punktów i wygrać set 19:25.

Set trzeci należał zdecydowanie do gospodarzy. Już na początku partii siatkarze Skry wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca, pewnie wygrywając 24:18.

Czwarty set podobny do drugiego. Obu drużynom grało się bardzo ciężko. W końcówce jednak jastrzębianie na chwilę wyszli na prowadzenie i zapachniało już tie breakiem. Niestety Skra się zmobilizowała i po zaciętej końcówce wygrała 27:25.