środa, 23 października 2024

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Jastrzębianie biegali na Otwartych ME

22.06.2010 00:00 | 0 komentarzy | D.Z.

W sobotę 19 czerwca w Zakopanym odbyły się 4 Otwarte Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich Extremalnych – w zawodach tych wystartowało 177 zawodników w tym 5 z naszego miasta.

Zwyciężyli: 1. Miroslav Vanko (Słowacja) – czas: 40:28, 2. Andrzej Długosz (Polska) – czas: 41:49, 3. Martin Mausser (Austria) – czas: 42:35.

Z Jastrzębskich zawodników najlepiej spisał się nasz czołowy maratończyk (zwycięzca m.in. Maratonu w Luksemburgu i Ostrawie) – Damian Zawierucha (KB MOSiR Montrail CW-X Team), który z czasem: 48:58  zajął 17 miejsce (15 w kategorii).

Pozostałe miejsca Jastrzębian:
25 m-ce / 4 w kat. M-35 - Dominik Ząbczyński (Montrail CW-X Team)– czas: 51:37
26 m-ce / 20 w kat M-18 – Michał Śmietana (KRS MORS Jastrzębie Zdrój) – czas: 52:06
167 m-ce / 9 w kat. Stanisław Haśkiewicz (KRS MORS Jastrzębie) – czas: 1:29:34

Wśród Kobiet zwyciężyła Polka Izabela Zatorska (Montrail CW-X Team Wrocanka)
10 miejsce i 6 w kategorii zajęła Magdalena Krzyżak (KRS MORS Jastrzębie ) – 1:06:28