środa, 23 października 2024

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Jastrzębianie najlepsi w biegach górskich

04.10.2010 00:00 | 0 komentarzy | D.Z.

Jastrzębianie z Montrail CW-X Teamu wygrali Polską Ligę Biegów Górskich. W minioną sobotę w Zakopanym odbył się najtrudniejszy w Polsce bieg górski w stylu alpejskim ? III Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę będący jednocześnie finałem Montrail Ligi Biegów Górskich.

Liga obejmowała blisko 50 biegów górskich rozgrywanych od wiosny do jesieni w górach całej Polski. W lidze startowało ponad 5 tysięcy biegaczy z czego blisko 1,5 tysiąca z nich punktowało.

Trasa biegu w Zakopanym liczyła 8,5 km i wiodła z Zakopanego na szczyt Kasprowego Wierchu. Różnica wysokości pomiędzy startem a metą wynosiła 1072 metry! W biegu finałowym odważyło się wziąć udział 185 biegaczy z Polski, Czech i Słowacji.

Zwyciężył Maciej Bierczak (Montrail CW-X Team) - dziewiętnastolatek z Porąbki wbiegając na szczyt w czasie 51:11.

W biegu tym bardzo dobrze spisali się Jastrzębianie:
Damian Zawierucha (MOSiR / Montrail CW-X Team) zajął 7 miejsce w kategorii open (6 w kat. seniorów) - czas: 55:26
Dominik Zabczyński  (Montrail CW-X Team) - 18 m-ce w open (15 w kat. seniorów) - czas: 59:32
Jerzy Zawierucha (MOSiR / Montrail CW-X Team) - czas: 1:00:38
Michał Śmietana (KRS TKKF MORS Jastrzębie) - 40 m-ce (3 w kat Juniorów) - czas: 1:04:12
Magdalena Krzyżak (KRS TKKF MORS Jastrzębie) - 101 m-ce (9 wśród kobiet i 2 w kat Juniorek) - czas: 1:16:47

Dzięki dobrym występom w całym sezonie oraz w biegu finałowym zawodnicy Montrail CW-X Team?u do którego należą czołowi biegacze górscy w tym 5 Jastrzębian (D. Zawierucha, J. Zawierucha, D. Ząbczyński, R. Zieliński, M. Hetman) zwyciężyli drużynowo w Polskiej Lidze Biegów Górskich!

Spośród Jastrzębian indywidualnie w całej lidze na najwyższych miejscach zostali sklasyfikowani: Dominik Ząbczyński (20 m-ce) i Damian Zawierucha (30 m-ce).Bardzo dobrze spisali się w lidze także jastrzębscy juniorzy ? Michał Śmietana i Magdalena Krzyżak. Magdalena Krzyżak wśród juniorek zajęła drugie miejsce. Natomiast Michał Śmietana w kategorii juniorów był czwarty.

To  od lat największe sukcesy jastrzębskich biegaczy górskich.