środa, 23 października 2024

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Zawierucha i Banach najlepsi w Dzięgielowie

10.10.2010 00:00 | 0 komentarzy | D.Z.

Najlepszy Jastrzębski Maratończyk -zwycięzca maratonów w Luksemburgu i Ostrawie – Damian Zawierucha (KB MOSiR / Montrail CW-X Team) wraca do coraz lepszej formy.

Po zwycięstwie dwa tygodnie temu w Mikołowie i zajęciu 7 miejsca w Biegu na Kasprowy Wierch tym razem Damian ponownie stanął na najwyższym podium. Dokonał tego w niedzielne popołudnie w Dzięgielowie, gdzie odbył się X Bieg o Złoty Dzięgiel.

W zawodach tych, na wymagającej, mocno pofałdowanej trasie o długości ponad 9 km wystartowało około 100 biegaczy z całej Polski.

Damian Zawieruch prowadząc niemal od startu do mety  zwyciężył pewnie z czasem 30 min 44 sek, wyprzedzając o około 20 metrów następnego na mecie - Tomasza Kawika (z którym to przegrał minimalnie na początku września w biegu na Czantorię Wielką).

Także w kategorii kobiet najlepsza okazała się jastrzębianka reprezentująca KB MOSiR - Dagmara Banach, która pokonała trasę w nieco ponad 39 minut.