środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów 2:3

04.11.2010 00:00 | 3 komentarze | m.g.

Jastrzębscy siatkarze ponieśli kolejną porażkę - w pięciosetowym pojedynku pokonani zostali przed własną publicznością przez drużynę Asseco Resovii Rzeszów 2:3. MVP spotkania został reprezentant Niemiec, Georgy Grozer.

Zobacz galerię z meczu

Ostatni mecz 4. kolejki PlusLigi obfitował w wiele emocji, choć każdy z setów miał swoją osobną historię. Jastrzębianie w konfrontacji z dotychczasowym wiceliderem pokazali niezłą grę, zwłaszcza w pierwszym secie, który wygrali 25:16. Jednak tak dobry początek nie przełożył się na pozytywne zakończenie tego spotkania. Kolejny set padł łupem rzeszowian i po niemal powtórce wydarzeń (w setach: trzecim i czwartym) z pierwszych dwóch odsłon tego pojedynku o wszystkim zadecydować miał tie-break. W piątym secie lepsi okazali się goście z Rzeszowa, którzy zdołali przełamać nienajlepszy początek tie-break'a, w  którym przegrywali już 4:1 i 6:3. W samej końcówce meczu jastrzębianie reagowali dość nerwowo na błędy sędziego, co w dużym stopniu przełożyło się na brak koncentracji w dobrym przyjęciu i rozegraniu. Na nic zdały się pretensje trenera jastrzębian, Igora Prieloznego kierowane tuż po spotkaniu do sędziów - Jastrzębski Węgiel przegrał trzeci mecz w tym sezonie inkasując 1 punkt i w tabeli PlusLigi zajmuje obecnie 6 miejsce.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:16, 20:25, 25:17, 20:25, 12:15)

Składy drużyn:
Jastrzębski: Łomacz, Nowik, Divis, Yudin, Gawryszewski, Hardy, Rusek (libero) oraz Gasparini, Pawliński, Polański i Pająk
Resovia: Baranowicz, Millar, Akhrem, Grozer, Kosok, Mika, Ignaczak (libero) oraz Grzyb, Buszek i Perłowski