Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Hokeiści JKH gromią drużynę z Nowego Targu

24.11.2010 00:00 | 0 komentarzy | raf

W kilka dni po dotkliwej porażce w Oświęcimiu jastrzębscy hokeiści rozgromili na wyjeździe zawodników MMKS Podhale Nowy Targ 8:1.

Już po pierwszej odsłonie JKH GKS Jastrzębie prowadził 3:0 po golach trzech wychowanków. Wynik meczu otworzył już w szóstej minucie Mateusz Danieluk. Później w jego ślady poszli dwaj defensorzy. W 9. minucie krążek w bramce MMKS umieścił Kamil Górny, a w samej końcówce pierwszej odsłony trzeciego gola dla JKH zdobył powracający po kontuzji Tomasz Pastrk.

W drugiej dwukrotnie Tomasza Rajskiego pokonał Richard Kral, natomiast raz ta sztuka udała się Richardowi Bordowskiemu, który zdobył gola, pomimo liczebnego osłabienia swojego zespołu. Gospodarze zdołali co prawda w tej odsłonie otworzyć konto strzeleckie, ale trafienie Jarosława Różańskiego z 26. minuty okazało się zaledwie golem honorowym.

W decydującej odsłonie przebieg gry spokojnie kontrolowali goście, co nie oznacza jednak, że Podhale zupełnie się poddało. Wręcz przeciwnie, bramkarz JKH, Kamil Kosowski nie mógł narzekać na brak zajęć. Popularny "Kosa" ze swoich obowiązków wywiązywał się jednak należycie. Mniej szczęścia miał za to jego vis a vis, Tomasz Rajski, który w trzeciej tercji skapitulował dwukrotnie, przepuszczając krążek do bramki po strzałach Patrika Rimmela i Petra Lipiny.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 1:8 (0:3, 1:3, 0:2)

0:1 - Mateusz Danieluk (Richard Kral, Petr Lipina) 6'
0:2 - Kamil Górny (Patrik Rimmel) 9'
0:3 - Tomasz Pastryk (Milan Furo, Tomasz Kulas) 18'
0:4 - Richard Kral (Petr Lipina, Mateusz Danieluk) 21' 5/4
0:5 - Richard Bordowski (Richard Kral) 25' 4/5
1:5 - Jarosław Różański (Kasper Bryniczka, Damian Kapica) 5/4 26'
1:6 - Richard Kral (Petr Lipina, Patrik Rimmel) 28' 5/4