Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Jastrzębski Węgiel zwycięża w Olsztynie

18.01.2011 00:00 | 1 komentarz | m.g.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali w pięciosetowym spotkaniu z ostatnią drużyną tegorocznych rozgrywek PlusLigi, Indykpolem AZS-em UWM Olsztyn.

Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju z niemałym trudem pokonali w stolicy Warmii miejscowy Indykpol AZS, z którym w kolejnej fazie rozgrywek walczyć będą o utrzymanie.

Indykpol AZS bez probleów zwyciężył w pierwszym secie 25:22. W drugiej odsłonie meczu goście nie potrafili wybić gospodarza ze wspaniałej gry i znacząco przegrali seta. Trzecia partia układała się pod dyktando gości, którzy prowadzili 23:21, lecz Indykpol wyrównał wynik. Drużyna z Olszytna nie dała jednak rady doprowadzić do końcowego zwycięstwa w tym secie. W czwartej partii olsztynianie prowadzili 17:11 i 20:17, jednak gościom udało się wyrównać stan rozgrywki by następnie doprowadzić do tie-breaka. Jastrzębski Węgiel okazał się być w tym spotkaniu mistrzem końcówek, wygrywając trzy z nich. W piątym secie prowadząc m.in. 6:4 i 8:6 ostatecznie wygrał do 14.

Najlepszym graczem tego spotkania został Mitja Gasparini.

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 25:16, 25:27, 23:25, 14:16)

Składy:
AZS UWM: Tuia (13), Toobal (1), Gunia (14), Gromadowski (26), Siezieniewski (25), Hain (8), Mierzejewski (libero) oraz Jacobsen i Winnik
Jastrzębski Węgiel: Divis (18), Łomacz (2), Wika (4), Polański (11), Gawryszewski (16), Gasparini (20), Rusek (libero) oraz Pawliński (1), Yudin (2), Pająk i Hardy (9)