Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Jastrzębski Węgiel odpada z Pucharu Polski

20.01.2011 00:00 | 2 komentarze | dam

W ćwierćfinałowym meczu Enea Cup Puchar Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle okazała się być mocniejsza od Jastrzębski Węgiel wygrywając 3:1. Porażka spowodowała, że drużyna z Jastrzębia nie zagra już w Pucharze Polski.

Początek meczu nie był zbyt szczęśliwy dla Jastrzębskiego Węgla. Dopiero od połowy seta nasi siatkarze zaczęli odrabiać straty i wyrównali wynik 16:16. W zaciętej końcówce do ataku ruszył Gawryszewski i zafundował swojej drużynie pierwszy punkt.

Drugi set dobrze zapowiadał się dla Jastrzębian. Niestety, po początkowej przewadze Jastrzębski Węgiel przegrał 25:22. Kolejny set należał do drużyny z Jastrzębia. ZAKSie udało się doprowadzić do remisu, jednak asem serwisowym set zakończył Grzegorz Łomacz.

W końcówce meczu ZAKSA od początku budowała przewagę by wygrać trzeci set 24:21 i tym samym zakończyć zwycięstwem spotkanie.