Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Olsztyńscy siatkarze przegrywają w Jastrzębiu

29.01.2011 00:00 | 0 komentarzy | m.g.

Jastrzębski Węgiel rozpoczynający batalię w drugiej fazie rozgrywek PlusLigi o utrzymanie, zwyciężył w pierwszym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn 3:2.

W pierwszym secie obie drużyny szły łeb w łeb. Jastrzębski Węgiel mimo problemów z przyjęciem wygrał 25:22. Kolejna partia to znaczna przewaga gospodarzy. Set zakończył się wynikiem 25:17. Kolejne dwa sety to odrabianie strat przez zespół z Olsztyna. Jastrzębianie mocno naciskali w końcówce jednak Indykpol wygrał trzeci i czwarty set, kolejno 23:25 i 29:25. W tie breaku gospodarze znów pewnie rozgrywali i ostatecznie pokonali Olsztynian. MVP meczu został Benjamin Hardy.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:22, 25:17, 23:25, 19:25, 15:8)

Składy:
Jastrzębski Węgiel: Łomacz (1), Gasparini, (17) Divis (16), Hardy (16), Polański (13), Gawryszewski (12), Rusek (libero) oraz: Wika, Pawliński, Yudin (5) Pająk
AZS Olsztyn: Tuia (11), Toobal (3), Gromadowski (24), Siezieniewski (15), Hain (3), Gunia (13), Mierzejewski (libero) oraz: Winnik, Tomczyk