Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

JKH GKS Jastrzębie przegrywa z liderem

30.01.2011 00:00 | 0 komentarzy | m.g.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w tym sezonie (w rozgrywkach ligowych) zostali pokonani przez drużynę przyjezdną. Twierdzę Jastor odczarowali zawodnicy Cracovii, którzy po zaciętym spotkaniu zwyciężyli 3:2.

Jastrzębscy hokeiści w niedzielne popołudnie podejmowali we własnej hali, lidera rozgrywek PLH Comarch Cracovię Kraków. Naszpikowany gwiazdami team spod Wawelu nie był jednak zdecydowanym faworytem tego spotkania zwłaszcza, że ostatnio JKH GKS spisywało się wręcz koncertowo.

Mecz rozpoczął się dla jastrzębian pomyślnie. W 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Adriana Labrygi. Radość licznie zgromadzonych kibiców nie trwała jednak zbyt długo bo w ciągu pierwszej tercji krakowianie zdołali zdobyć dwie bramki i objąć prowadzenie w spotkaniu. W drugiej tercji, niezwykle zaciętej i dynamicznej nie padły żadne bramki. Jastrzębianie w drugiej jej części nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Kiedy w 52. minucie spotkania Cracovia trafiła na 3:1 wydawało się, że jest już po meczu. Dwie minuty później kontaktową bramkę zdobył jednak Mateusz Bryk i sprawa dogrywki była jeszcze otwarta. Do końca spotkania jednak żadna skuteczna akcja jastrzębianom już się nie udała.

Jastrzębianie pokazali się dziś jednak z bardzo dobrej strony, nie oddając łatwo pola faworyzowanym krakowianom. Potwierdzili oni w ten sposób, że będą liczyć się w walce o medale w tym sezonie.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

1:0 - Adrian Labryga (Milan Furo, Maciej Urbanowicz) 7'
1:1 - Rafał Martynowski (Patrik Prokop) 12'
1:2 - Leszek Laszkiewicz (Jarosław Kłys) 4/3 16'
1:3 - Rafał Martynowski (David Kostuch) 52'
2:3 - Mateusz Bryk (Petr Lipina) 54' 5/4