Poniedziałek, 21 października 2024

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

JKH GKS Jastrzębie w półfinale PLH!

16.02.2011 00:00 | 10 komentarzy | m.g.

Jastrzębscy hokeiści późnym środowym wieczorem zapewnili sobie awans do półfinału PLH zwyciężając 2:1 z drużyną Ciarko KH Sanok. Jest to największy sukces w historii klubu.

Zawodnicy JKH GKS stanęli dziś przed niespotykaną szansą awansu do najlepszej czwórki PLH. Mecz ten miał jednak całkiem odmienny przebieg niż wczorajsze widowisko, w którym gospodarze gładko pokonali rywali 6:0. Co prawda już w 5. minucie jastrzębianie objęli prowadzenie za sprawą bramki Tomasza Kulasa. Nic nie zapowiadało jednak, że będzie to typowy mecz walki i bardzo wyrównane widowisko.

Sanoczanie mieli szansę wyrównać stan spotkania, jednak Vozdecky nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Skromne prowadzenie JKH GKS powiększyło w 48. minucie kiedy to w podwójnej przewadze gola zdobył Danieluk. Na kilka minut przed końcem trener Ciarko KH zmuszony był wycofać bramkarza - niewykorzystane sytuacje jastrzębian by strzelić do pustej bramki zemściły się na minutę przed końcem, kiedy to Dziubiński zdobył kontatkowego gola. Ostatnia minuta była niezwykle nerwowa, sanoczanie grający w przewadze (z wycofanym bramkarzem) ciągle napierali, jednak JKH GKS zdołał je odeprzeć na tyle skutecznie, by po końcowej syrenie móc cieszyć się z pierwszego w historii awansu do 1/2 finału PLH.

Po upływie regulaminowego czasu gry zawodnicy Ciarko KH Sanok dali upust swoim emocjom i zaatakowali hokeistów gospodarzy, inicjując regularną, kilkuminutową bitwę na tafli. Nie zmąciło to jednak radości, tak zawodników jak i kibiców drużyny z Jastrzębia.

W półfinale JKH GKS Jastrzębie spotka się z drużyną Comarch Cracovii. Pierwszy mecz już w sobotę, 19 lutego w Krakowie.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

1:0 - Tomasz Kulas (Arkadiusz Kąkol) 5'
2:0 - Mateusz Danieluk (Patrik Rimmel, Richard Kral) 48' 5/3
2:1 - Krystian Dziubiński (Martin Vozdecky) 59' 6/5