Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Fart Kielce za mocny dla Jastrzębskiego Węgla

29.10.2011 00:00 | 17 komentarzy | raf

Jastrzębski Węgiel przegrał wyjazdowy mecz z Fartem Kielce 3:1. Jastrzębianie potrafili wygrać tylko drugiego seta z ligowym średniakiem.

Już od pierwszych minut meczu było widać, że Fart nie będzie tego dnia łatwym przeciwnikiem. Zawodnicy z Kielc od razu wyszli na prowadzenie. Choć jastrzębianie próbowali walczyć, to zdołali w tym secie zdobyć tylko 23 punkty.

Drugiego seta też lepiej zaczęli kielczanie. Jednak po chwili to Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie i w pewnym momencie seta prowadzili 17:10. Zdobytej przewagi nasi siatkarze nie oddali i wygrali tą część meczu 25:22.

W trzecim secie walka była bardzo wyrównana i dużą część tej partii drużyny grały punkt za punkt. Jednak to kielczanie wygrali wojnę nerwów i cały set do 21.

W ostatniej części meczu jastrzębianie powinni rzucić się do ataku, ale to Fart wyszedł na prowadzeni 4:2. I choć Jastrzębski Węgiel doprowadził do remisu 9:9, to po chwili gospodarze zdołali odskoczyć naszym zawodnikom na dwa punkty. Później przewaga Farta wzrosła do ośmiu punktów - 18:10. Całego seta kielczanie wygrali 25:19 i całe spotkanie 3:1.

Fart Kielce - Jastrzębski Węgiel 3:1  (25:23, 22:25, 25:21. 25:19)

Fart Kielce: Zniszczoł (5), Buszek (16), Kapfer (14), Pujol (4), Kamiński (6), Nilsson (17), Żurek (libero) oraz Jungiewicz (4), Swaczyna, Kozłowski,

Jastrzębski Węgiel: Łasko (24), Bartman (18), Thorton, Kubiak (12), Holmes (3), Bontje (2), Rusek (libero) oraz Margarido, Nemer (2), Malinowski, Gawryszewski (2), Bozko (1)