Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Młodzi hokeiści z jastrzębia najlepsi w Łodzi

23.11.2011 00:00 | 0 komentarzy | raf

W dniach 19-20 listopada na lodowisku w Łodzi odbył się V Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie KOSYL CUP U-11. W zawodach brali udział młodzi hokeiści z Jastrzębia.

Pierwsze miejsce i Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego zdobyła drużyna Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Najlepszym napastnikiem turnieju został jastrzębianin Jan Sołtys - zdobywca 13 bramek i 4 asyst.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy rocznika 2000 oraz młodsi sportowcy z klubów: ŁKH Łódź , MKS Sokoły Toruń, UKS MOSM Polonia Bytom, Feniks Kaliningrad/Wikingowie Elbląg, HUKS Niedźwiadki Gdynia, UHKS Mazowsze Warszawa, MHC Martin (ze Słowacji) i JKH GKS Jastrzębie.

Hokeiści z jastrzębia wygrali wszystkie mecze w grupie: ŁKH Łódź – JKH 1:21, JKH - Feniks Kaliningrad / Wikingowie Elbląg 13:1, JKH - HUKS Niedźwiadki Gdynia 17:0.

W meczu półfinałowym nasza drużyna pokonała MKS Sokoły Toruń 5:2, w finale JKH było lepsze, pokonując słowacki MHC Martin 7:4.