Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Jastrzębski Węgiel pokonał Lotos Trefl Gdańsk

04.02.2012 00:00 | 1 komentarz | dam

Dobrze spisali się siatkarze z Jastrzębia w meczu z Treflem Gdańsk. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla nie dali wygrać nawet jednej partii przeciwnikowi.

Atak Michała Łasko

Początek meczu rozpoczął się korzystanie dla gospodarzy. Skuteczne ataki i obrona pozwoliły uzyskać kilkupunktową przewagę. Po pierwszej przerwie technicznej przyjezdni próbowali nadrabiać straty ale przeszkodził im w tym m.in. Michał Łasko. W pewnym momencie jastrzębianie uzyskanie prawie dwa razy większą przewagę punktową (16:9). Set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:19.

W drugim secie gdańszczanie zaczęli się rozkręcać. Drużyny szły prawie łeb w  łeb. Znowu dobrze w ataku spisywał się Łasko. Jastrzębie zaczęło powoli wysuwać się na prowadzenie (17:15). Pod koniec seta emocje wzrosły. Obie drużyny na przemian zaczęły zdobywać punkt za punktem. W końcu autowy atak Vdovina kończy set (26:24).

Ostatnia odsłona, z początku zapowiadała wyrównaną walkę (4:3). Jednak zawodnicy Jastrzębskiego Węgla z każdą kolejną minutą wysuwali się na prowadzenie. Gdańszczanie nie potrafili przerwać dobrej passy gospodarzy. Kolejne ataki jastrzębian pozwoliły uzyskać pewną przewagę. Było już pewne, że Jastrzębski Węgiel wyjdzie z tego spotkanie jako zwycięzca. Mecz zakończył się wynikiem 24:18.

Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:19; 26:24; 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Margarido, Łasko, Kubiak, Holmes, Bontje, Bozko, Rusek (libero) oraz Nemer, Malinowski, Gawryszewski, Violas

Lotos Trefl Gdańsk: Łomacz, Oivanen, Wołosz, Vdovin, Świrydowicz, Augustyn, Kaczmarek (libero) oraz Szczurek, Wilk, Serafin, Kaczmarek M.